Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 23.05.2018 - 18:48:18
MSJ: Viktor Polášek triumfuje!
2.2.2017 - 00:54 - závody - Jan Štěrba


Po triumfu Tomáše Vančury v závodě Kontinentálního poháru se dnes český skok dočkal dalšího zlata. A ještě cennějšího. Na světovém juniorském šam pionátu v Park City totiž triumfoval Viktor Polášek. Po nejdelších skocích v obou kolech před sebe devatenáctiletý skokan nikoho nepustil. Do třicítky se vešel i František Holík.


Zlato z MSJ po deseti letech putuje do Česka
Čeští skokani na juniorský triumf čekali téměř přesně deset let. V březnu roku 2007 se v italském Tarvisiu prosadil na nejvyšší stupínek Roman Koudelka. Dnes ho v americkém Utah Olympic Parku napodobil Viktor Polášek. I přes nepříliš povzbudivé zprávy z českých skokanských areálů je tedy evidentní, že talenti stále rostou. Viktor Polášek opět ukázal duši závodníka, své nejlepší skoky si totiž schoval do hlavního závodu. Po nejdelších skocích v obou kolech (97 a 96,5 m) nebylo o vítězi pochyb. Nakonec zvítězil s náskokem 2,6 bodu. Nejvíce dokázal s Poláškem držet krok stříbrný Ital Alex Insam (97 a 95 m), jenž udržel druhou příčku o pouhé dvě desetiny bodu před Němcem Constantinem Schmidem (92,5 a 96,5 m). Slovinští skokani zůstali poměrně překvapivě bez cenného kovu. Nejlepším ze Slovinců byl dnes čtvrtý Bor Pavlovčič (96 a 95,5 m), elitní pětku zkompletoval Masamitsu Ito (91,5 a 93 m).

Za zmínku stojí pěkné osmé místo domácího Caseyho Larsona (2 x 92 m), či třináctá příčka velkého francouzského talentu Jonathana Learoyda (2 x 90m). Třicítku nejlepších skokanů uzavíral František Holík (89,5 a 86 m), jenž se pomalu dostává do lepší formy. Nadějné tréninkové výkony bohužel nepotvrdil Damián Lasota (85,5 m) a nakonec zůstal nedaleko za finále na 36. místě. Dušan Doležel po problémech v letové fázi obsadil 58. místo za skok 71,5 m dlouhý.


Skokani mají individuální závod za sebou, volno je však nečeká. Ještě dnes večer našeho času absolvují další dvojici tréninkových kol a v pátek je na programu závod družstev. Do něj zasáhne celkem tucet týmů včetně toho českého. Doufejme, že nám nabídne podobně radostnou podívanou, jako závod dnešní!


Průběžné pořadí po prvním kole
Kompletní výsledky závodu


Foto: Viktor Polášek (autor: Vendula Bittnerová)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: