Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 23.05.2018 - 18:51:17
Začíná zimní Univerziáda v Almatech!
30.1.2017 - 23:02 - závody - Jan Štěrba


Kromě Mistrovství světa juniorů nás v nejbližších dnech čeká rovněž Univerziáda. Soutěž pro vysokoškolské studenty se po předloňské návštěvě Slovenska letos uskuteční v dalekém Kazachstánu v areálu Almaty. Úvodní závody jsou na programu již prvního února a do boje zasáhne trojice českých mužů i žen.


Dříve se Univerziáda konala na velkém i středním můstku, letos jsou však na programu pouze soutěže na můstku středním. Čeká nás celkem pětice závodů, kromě individuálních a týmových soutěží obou pohlaví také závod smíšených dvojic. Prvního února nás čekají obě individuální klání, čtvrtého února je na programu smíšený závod a pátého přijde řada na závody tříčlenných družstev. Dobrou zprávou je, že jednotlivé závody bude převážně živě přenášet první program Eurosportu.


V akci uvidíme celkem šestici Čechů. V mužské kategorii se představí spolu s tradičním účastníkem Čestmírem Kožíškem i Filip Sakala a Jan Michálek. Především první dva skokani by rozhodně mohli útočit i na příčky v první pětce. V závodě žen uvidíme Martu Křepelkovou, Karolínu Indráčkovou a Michaelu Doleželovou, pro kterou to bude první start od konce sezony 2014/2015. Celkem se účastní 56 mužů a 12 žen.


Kompletní startovní listiny i program celé Univerziády připojujeme níže. Upozorňujeme, že pro získání našeho času je potřeba odečíst pět hodin. Všem studujícím sportovcům přejeme mnoho štěstí!


Kompletní program Univerziády
Startovní listina závodu mužů
Startovní listina závodu žen


Foto: Logo Univerziády Almaty 2017 (zdroj: unipress.com)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: