Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 23.05.2018 - 18:50:54
SPž: V Rasnově vítězí Lundby a Takanaši!
29.1.2017 - 17:44 - závody - Jan Štěrba


Seriál Světového poháru žen se přesunul do Rumunska. V Rasnově, dějišti loňského mistrovství světa juniorů, letos narozdíl od minulých let panovaly dobré sněhové i větrné podmínky. Maren Lundby opanovala tři z celkem čtyř závodních kol a po zásluze ovládla sobotní klání. Nedělní závod nakonec přinesl další radost do Japonska, tentokrát konečně zásluhou Sary Takanaši. Češky nestartovaly.


Okleštěné startovní pole, padesátý triumf do Japonska
V Rasnově se vzhledem ke startu MSJ a Univerziády představilo pouze 41 závodnic, neskákala se tudíž ani kvalifikace. V tomto startovním poli chyběly české závodnice. Barbora Blažková, Jana Mrákotová a Michaela Rajnochová zamířili na MSJ, vracející se Michaela Doleželová a Marta Křepelková na Univerziádu. Chyběla například i kometa posledních závodů, Italka Manuela Malsiner. Za pěkné divácké kulisy a neméně přivětivého slunečného počasí fanoušci i tak viděli dva krásné závody.

Ten sobotní přinesl jasný triumf pro Maren Lundby (97 a 99 m). Jedná se zřejmě o největší vyzyvatelku pro Saru Takanaši za hodně dlouhou dobu, protože Japonka nevyhrála ani za dva velmi solidní skoky o délce 93 a 98 m. Stupně vítězů doplnila další Japonka Juki Ito (91 a 93,5 m). Čtvrtá a pátá příčka mířily do Německa. Nejlepší závodnicí našich západních sousedů byla Carina Vogt (91 a 93 m) a hned za ní se umístila Svenja Würth (91,5 a 93 m).

V neděli se konečně dočkala Sara Takanaši i japonští fanoušci. Vedoucí žena pořadí SP totiž zaznamenala dlouho očekávanou padesátou výhru ve Světovém poháru. Pouhá tři prvenství jí chybí na absolutního rekordmana Gregora Schlierenzauera a v jejím věku je překonání tohoto milníku rozhodně reálné. Po prvním kole sice vedla Maren Lundby (95,5 a 93 m), ve druhém kole ale atak Japonky neustála a Takanaši vyhrála díky skokům 96 a 97,5 metrů dlouhým. Na pódium se po delší odmlce podívala v neděli třetí Daniela Iraschko-Stolz (93 a 94 m). Pod stupni vítězů tentokrát zůstala čtvrtá Juki Ito (90 a 90,5 m), pro pátou pozici si skočila nejlepší z Němek Katharina Althaus.


SP žen pokračuje příští víkend v rakouském Hinzenbachu.


Kompletní výsledky sobotního závodu
Kompletní výsledky nedělního závodu
Průběžné pořadí SP žen 2016/2017


Foto: Maren Lundby (autor: Simona Horká)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: