Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.05.2018 - 17:43:05
SPm: Kvalifikaci opanoval Wellinger, Čechy od propadáku zachránil Koudelka
27.1.2017 - 19:26 - závody - Jan Štěrba


Němci začali víkend ve Willingenu vítězně. V páteční kvalifikaci se němečtí fanoušci mohli radovat z vítězství Andrease Wellingera, jenž přeskočil horkého favorita Petera Prevce. Čeští skokani zaznamenali velice neúspěšný podvečer, nad vodou je držel na pěkném sedmém místě Roman Koudelka. Zbytek týmu však propadl.


Slovinská týmová síla a velelet Stocha
Po dvou stupních vítězů z posledních třech individuálních klání potvrdil dobrou formu dnešní vítěz Andreas Wellinger (141,5 m). Posledním skokem celé kvalifikace sesadil z první příčky Petera Prevce (140 m). Rodinný klan Prevců ve špičce zastupoval i třetí Cene (139 m). Dobrý slovinský večer podtrhl čtvrtý Jurij Tepeš (135 m), na pátém a šestém místě skončili za 136 metrů dva sympaťáci Vincent Descombes Sevoie a Noriaki Kasai. Za nimi již následoval sedmý Roman Koudelka (134,5 m), jenž snad bude pokračovat v trvalém růstu výkonnosti. Famózní skok předvedl i ze sníženého nájezdu Kamil Stoch (145 m), který bude v neděli opět horkým favoritem na individuální primát.


Nízká účast a české problémy
Vladimir Zografski do kvalifikace nenaskočil a Taku Takeuči byl diskvalifikován, vypadla tedy pouze trojice závodníků. Mezi nimi byla dvojice kazašských skokanů a Junširo Kobajaši, který při svém letošním debutu skok neustál.

Z výše zmíněných problémů mohli mít radost Jakub Janda (110,5 m) a Vojtěch Štursa (106 m), kteří postupující čtyřicítku uzavírali. Čtyřiatřicátým místem nepotěšil ani navrátilec Lukáš Hlava (114 m). Na stejnou vzdálenost dolétl rovněž 36. Jan Matura. Zítra nás čeká závod družstev a pokud čeští skokani navážou na dnešní výkony, dá se očekávat pouze boj o postup s Finskem a Ruskem. Doufejme, že své skoky zlepší a zabojují i s Japonskem, před které se v Poháru národů dostali díky šesté příčce z posledního závodu týmů.


Zítřejší program načne zkušební kolo v 15 hodin, závod je na programu v 16:05.


Kompletní výsledky oficiálního tréninku
Kompletní výsledky kvalifikace
Startovní listina nedělního závodu


Foto: Andreas Wellinger (autor: Maja Gara)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: