Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 23.05.2018 - 18:51:30
Na MSJ míří sedm Čechů
26.1.2017 - 22:19 - závody - Jan Štěrba


Již za necelý týden vypukne v americkém Park City Mistrovství světa juniorů. V olympijském parku z roku 2002 se ve skokanských disciplínách o medaile popere i šestice českých reprezentantů. Do USA byli vysláni čtyři junoři a tři juniorky, největší nadějí bude bezesporu Viktor Polášek.


Šest českých zástupců v pěti závoděch
Individuální soutěže jsou pro obě pohlaví na programu ve středu prvního února. O dva dny později přijdou na řadu závody družstev, pátého února zakončí skokanskou část MSJ závod smíšený (2 chlapci a 2 dívky). A na medaile by klidně mohli pomýšlet i čeští zástupci. Do Park City zamíří trio dívek, kromě dvou desenských závodnic Barbory Blažkové a Jany Mrákotové se představí i Michaela Rajnochová. Do Ameriky bylo vysláno i chlapecké kvarteto ve složení Dušan Doležel, František Holík, Damian Lasota a Viktor Polášek.


Nejvýš míří Polášek a Blažková
Nejvíce budou čeští fanoušci určitě věřit Viktoru Poláškovi v mužské kategorii. Pokud bychom se podívali na to, kolik bodů jednotliví junioři získali v SP během své kariéry, Polášek by z přihlášených skokanů byl na prvním místě. Načasování formy navíc dle posledních výsledků v SP vyšlo parádně a útok na stupně vítězů není po loňské čtvrté pozici vůbec nereálný. Ambice na atak čelních příček by mohla mít i Barbora Blažková. Devatenáctiletá skokanka v SP žen umí skočit i na hranu druhé a třetí desítky, trápí ji však nevyrovnanost výkonů. Pro ostatní české reprezentanty bude hlavním cílem postup do druhého kola, František Holík by však mohl mířit i o něco výše. Cennou zkušeností bude americký výlet zejména pro Dušana Doležela, jenž zaznamená svůj soutěžní debut mimo území ČR a sousedních států.


Kompletní program juniorského šampionátu najdete níže. Televizní přenosy bohužel v plánu nejsou, přislíben byl však stream všech hlavních závodů, o kterém Vás budeme včas informovat na naší facebookové stránce.


Program MSJ 2017


Foto: Logo MSJ 2017 (zdroj: usskiteam)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: