Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 23.05.2018 - 20:34:21
SPž: Kvalifikace pro Hölzl, Blažková postupuje
6.1.2017 - 22:35 - závody - Jan Štěrba


Po vánoční přestávce o tomto víkendu pokračuje SP žen. Dámy a dívky se vůbec poprvé v historii dočkaly kompletního víkendu na velkém můstku. Ten s sebou také přinesl vůbec první ženskou kvalifikaci na můstku s konstrukčním bodem 120 metrů. Nejvíce se v ní dařilo Rakušance Chiaře Hölzl, do závodu se protlačila také Barbora Blažková.


Takanaši vládne i na velkém můstku, vynikající Němky
Rakušanka si výhru vyskákala díky skoku dlouhému 124,5 metru. Za ní následoval německý trojblok v pořadí Carina Vogt (124 m), Svenja Würth (120,5 m) a Juliane Seyfarth (114,5 m). Elitní pětici zkompletovala členka japonského týmu Kaori Iwabuči (113,5 m) a šestá byla na Sportenech skákající Julia Kykkänen (110 m). Tentokrát se zadařilo i Barboře Blažkové. Při zranění Zdenky Pešatové jediná česká závodnice se do závodu dostala ze devětadvacátého místa pokusem 95 m dlouhým. Mezi předkvalifikovanými závodnicemi předvedla i ze sníženého nájezdu nejdelší výkon Sara Takanaši (127,5 m). Silné určitě budou také Daniela Iraschko-Stolz či doma skákající Katharina Althaus. Obě germánské závodnice si připsaly vzdálenost 126 m.


O víkendu nás v Oberstdorfu čekají dva individuální závody. Jak ten sobotní, tak nedělní startují v 16:20 a měly by být přenášeny na ORF Sport Plus a ZDF.


Kompletní výsledky oficiálního tréninku
Kompletní výsledky kvalifikace
Startovní listina sobotního závodu


Foto: Chiara Hölzl (autor: Simona Horká)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: