Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 25.06.2018 - 02:35:03
Damjan překvapivým mistrem Slovinska!
22.12.2016 - 21:28 - závody - Vojtěch Helebrant


Ačkoliv se blíží Vánoce, skokani ve Slovinsku volno ještě nedostali. V Planici se totiž konalo státní mistrovství. Všichni, kteří doufali v pódium složené pouze z bratří Prevců zůstali zklamaní, protože Peter Prevc se šampionátu nezúčastnil a piluje formu před Turné čtyř můstků.

Skvělý návrat Damjana
Všeobecně panoval názor, že Domen Prevc je naprosto nepřekonatelný, ovšem po vynechání začátku sezóny všem vytřel zrak Jernej Damjan (135 a 135,5 m), který tento závod vyhrál. Jako druhý se umístil již zmiňovaný D. Prevc (132 a 133 m) a třetí místo obsadil překvapivě Nejc Dežman (2x 132,5 m).

Týmový závod ovládl Triglav 1
Domen Prevc své družstvo dotáhl k vítězství své družstvo Triglav 1 z z Kranje. Zbylými členy týmu byli jeho bratr Cene, Nejc Dežman a Žiga Jelar. Celkově získali 992,5 bodu. O 18,4 bodu zaostal celek Sam Ihan ve složení Tilen Bartol, David Krapež, Miha Kveder a Jernej Damjan. Stupně vítězů doplnil s 919,1 body výběr Nordijsko društvo Rateče Planica, jehož členy byli Lojze Petek, Anže Lavtižar, Rok Tarnar a Bor Pavlovčič.

Maja Vtič nejlepší mezi ženami
Pochopitelně se zde konal i ženský závod. Vítězkou se stala Maja Vtič (131,5 a 131 m) před druhou Emou Klinec (126 a 130,5 m) a bronz získala Eva Logar (125 a 121 m).

Silný slovinský tým na Turné
V současné době už asi nikoho nepřekvapí, že odcestují všichni tři bratři Prevcové a představí se i Jurij Tepeš. Pátým mužem v nominaci je Anže Semenič. Poměrně nečekaně se do sedmičky vyvolených probojoval Rok Justin. Nominován je i Jernej Damjan a dnes potvrdil, že si to bezvýhradně zaslouží. Chybí naopak dnes třetí Nejc Dežman.


Kompletní výsledky individuálního závodu mužů
Kompletní výsledky individuálního závodu žen
Kompletní výsledky týmového závodu


Foto: Jernej Damjan (autor: Michaela Vondrášková)

Vojtěch Helebrant
Komentáře ke zprávě: