Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 25.06.2018 - 02:34:55
Vojtěch Štursa: „Je zbytečné se stresovat“
20.12.2016 - 20:57 - závody - Jan Štěrba


Vojtěch Štursa potvrdil pozici současné české jedničky i ve švýcarském Engelbergu. Své osobní maximum v SP v neděli vytáhl až na osmou příčku a zbytek českého celku naprosto zastínil. Po závodech ve Švýcarsku nám nabídl svůj pohled jak na engelbergská klání, tak na blížící se Turné čtyř můstků.


Jednadvacetiletý skokan patří v SP stále k nováčkům, odlišnosti od závodů Kontinentálního poháru však jasně pociťuje: „Mezi CoC a WC je obrovský rozdíl... Loni bych to vůbec neřekl, ale teď když skáču, tak vidím jak malinkou chybičku stačí udělat a člověk hnedka spadne dolů ve výsledcích. V CoC když se vše nepovede tak, jak by mělo, stále člověk někam skočí, to ve „svěťáku" neplatí. Ostatně i ta atmosféra je někde jinde," prozradil své dojmy Štursa. Jak byl spokojen se svým víkendovým představením? „Všechny skoky v Engelbergu byly skoro stejné. Jediné druhé kolo v sobotním závodě jsem trošku zaváhal v letu, proto i ten špatný telemark," je letos již tradičně spokojen dvacátý skokan průběžného pořadí SP.

Můstek v Engelbergu byl modernizován a jedním z lákadel byla osvícená nájezdová stopa, jak se tyto novinky Štursovi zamlouvaly? „Je to teďka profilově úplně jiný můstek, moderní a moc fajn. Nemusel jsem koukat na semafor, ale viděl jsem přímo na stopě kdy mám oranžovou nebo zelenou, takže pro mě určitě dobré," pochvaloval si Štursa.

Český skokan již několikrát zaujal svými bezprostředními reakcemi po skoku, má takový postoj také k životu? „Jo, je zbytečné se s něčím zabývat, nebo se stresovat. Stejně si člověk nijak nepomůže, takže radši hezky v klidu všechno tak jak zrovna cítím,“ nastínil svou filozofii skokan z Nového Města na Moravě. Po nabitém programu nyní čeká skokany závodní pauza, jaký je Štursův program? „Teď už jen volno a odpočinek doma. Od zítřejšího oběda až do neděle pro mě skoky neexistujou,“ chce si Vánoce v klidu užít český mladík.

Po Vánocích ho čeká vůbec první start na Turné, kde se bude skákat na štursových oblíbených můstcích: „Mám rád všechny můstky z turné, jen Bischofshofen si nepamatuju, takže uvidíme. Ale určitě se těším. Hlavní pro mě bude abych si ty skoky užíval a šlo mně to, soupeře v KO systému neřeším," má před Turné jasno největší česká naděje.


Vojtěchu Štursovi přejeme pěkné prožití vánočních svátků a děkujeme za poskytnutý komentář.


Foto: Vojtěch Štursa (autor: Jan Štěrba)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: