Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 23.05.2018 - 20:35:34
COCž: Premiérová výhra pro Josephine Pagnier!
16.12.2016 - 21:11 - závody - Jan Štěrba


V Nottodenu dnes byla zahájena velmi smutná sezona Kontinentálního poháru žen. Proč smutná? Inu, čítá pouze dvě klání, to dnešní a ještě zítřejší. Skokanky se tedy v "druhé lize" ještě ani nerozkoukají a už skončí. Dnešní úvodní závod ovládla Francouzka Josephine Pagnier. Češky nestartovaly.


Francouzským dívkám se daří, německý atak
Po úspěšném vstupu velmi talentované Lucile Morat do kolotoče SP se ostatní mladé Francouzky prosazují i v COC. Dnešní výhrou to jen stvrdila čtrnáctiletá Josephine Pagnier (88,5 a 92,5 m). Bodovaly i tří její krajanky, z čehož dvě rovněž obsadili místa v elitní desítce. Pagnier odolala i drtivému náporu německých reprezentantek, které obsadily další tři příčky. Nejlepší z nich byla vítězka závodu FIS Cupu a dnes druhá Luisa Görlich (90 a 90,5 m). Třetí místo obsadila někdejší kometa SP Gianina Ernst (86 a 88,5 m) a pod stupni vítězů zůstaly čtvrtá Pauline Heßler (85 a 89,5 m) a pátá Sophie Mair (2x 87,5 m) z Rakouska.


Jak již bylo řečeno, druhý a zároveň poslední závod Kontinentálního poháru žen pro tuto sezonu je na programu již zítra. Start je naplánován na 12:45


Průběžné pořadí po prvním kole
Komplení výsledky pátečního závodu


Foto: Logo francouzské lyžařské federace (zdroj: archiv)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: