Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.05.2018 - 17:45:13
FIS Cup zahájen prvními tréninky!
14.12.2016 - 22:51 - závody - Jan Štěrba


Po startu sezony Světového i Kontinentálního poháru přišel tento víkend na řadu také FIS Cup. Kalendář třetiligových závodů je letos bohužel hodně prázdný, norský Nottoden však nezklamal. Na severu se odehrají jak závody mužů, tak také jedno klání žen. Celý program odstartoval dnešními oficiálními tréninky.


Mezi muži nejlepší Leitner
Muži absolvovali jediné tréninkové kolo, ve kterém dolétl nejdál Rakušan Clemens Leitner (97 m). Následován byl Polákem Dominikem Kastelikem (95 m) a na třetím místem skončil domácí Espen Roee (94,5 m). Zajímavostí je start vítěze Turné ze sezony 2013/2014 Thomase Dietharta. Jeho úvodní skok stačil na příčku šestou. Do Evropy se vracejí také Číňané, z nichž někteří pamatují i start na Olympijských hrách v Turíně roku 2006 či Univerziády konané v roce 2009.


Ženám dominuje Twardosz
Dvě kola ženského tréninku poznala jedinou vítězku. Tou se stala Polka Anna Twardosz (89 a 88,5 m). V prvním kole se jí nejvíce přiblížila Rakušanka Sophie Mair (86 m) a třetí skončila finská závodnice Susanna Forsström (83,5 m). Ve druhém kole obsadila druhou příčku nejlepší z Číňanek Xinyue Chang (85 m) a místo třetí uzmula Elisabeth Raudaschl (84,5 m). Jak jste již asi poznali, čeští skokani i skokanky v Norsku bohužel zcela chybí.


Oba závody se odehrají zítra v těsném sledu za sebou. Start prvního kola je vyznačen na 19:15.


Kompletní výsledky oficiálního tréninku žen
Kompletní výsledky oficiálního tréninku mužů
Startovní listina závodu žen
Startovní listina závodu mužů


Foto Můstek v Nottodenu: (zdroj: archiv)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: