Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 20:08:41
Vojtěch Štursa po Lillehammeru
13.12.2016 - 21:15 - skokani - Jan Štěrba


Z dost možná nejpodceňovanějšího člena českého skokanského výběru je rázem tím, který u fanoušků budí největší naděje. Řeč je o Vojtěchu Štursovi, objevu letošní sezony SP. Dařilo se mu i v Lillehammeru, kde poprvé v kariéře nakoukl do elitní světové desítky. Právě jeho dojmy z norského víkendu vám nyní přinášíme.


Být při jednom z prvních startů v SP v elitní desítce, to se povedlo Vojtěchu Štursovi. Jaký je to pocit? „Moc fajn. Měl jsem z toho samozřejmě radost, potěší to a dodá sebevědomí do do budoucna," pochvaloval si úspěšný závod Štursa. Skoky ale ještě přesto optimální nebyly: „Dokonalý skok neexistuje, udělal jsem dva kvalitní skoky, ale chyby a rezervy tam stále byly veliké," uvědomuje si desátý skokan sobotního klání. Nervozita do jeho finálového skoku nevstoupila: „Byl jsem soustředěný sám na sebe a na to, co mám dělat, nervozita mě vůbec netrápila."

V neděli i přes dobré podmínky Štursovi skok tolik nevyšel, co bylo příčinou? „Sedl jsem si křivě do nájezdové pozice a z toho mi po odrazu nevyšly lyže souměrně. Než jsem se v letu srovnal, už jsem ztratil až moc. SP je neskutečně těžký a každá chybička se tvrdě trestá," pocítil český reprezentant náročnost závodů nejvyšší kategorie. Divácká kulisa však úrovni závodů neodpovídala: „Kromě pár polských fanoušků tam nebyl skoro nikdo, oproti Klingenthalu tam bylo mrtvo," okomentoval nelichotivou atmosféru Štursa. Příští víkend nás čekají závody ve švýcarském Engelbergu, jak se na ně sedmadvacátý skokan SP těší? „Těším se, v Engelbergu je krásně. Loni na CoC jsem tam skákal moc hezky, tak snad to půjde dobře i teďka. Po závodech budeme zůstávat na doladění skoků před Turné čtyř můstků," prozradil Štursa plány české reprezentace.


Čeští skokani se do Švýcarska vydají v nezměněném složení. Popřejme tedy nejen Vojtěchu Štursovi, ale i celému týmu, úspěšný předvánoční víkend a mnoho dlouhých skoků!


Foto: Vojtěch Štursa (autor: Simona Horká)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: