Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 20:14:00
Mackenzie Boyd-Clowes: „Určitě jdeme správným směrem!"
8.12.2016 - 11:25 - skokani - Jan Štěrba


Mackenzie Boyd-Clowes se po víkendu v Klingenthalu určitě mohl řadit k spokojeným skokanům. Jediný Kanaďan ve startovním poli totiž zaznamenal svůj vůbec nejlepší výsledek v SP mimo mamutí můstky. S nadějným severoamerickým skokanem jsme si po druhém kole promluvili.


Se závodem byl Mackenzie Boyd Clowes pochopitelně spokojen: „Ano, byl to pro mě velmi dobrý závod, hlavně první skok byl dobrý. Druhý zjevně tak dobrý nebyl, ještě nevím, co se tam stalo.“ Dá se zlepšení oproti prvnímu víkendu, kdy Kanaďan nebodoval, přičíst i jinému můstku? „Nemyslím si, že je to můstkem, ale spíš mnou. Dneska už jsem byl mentálně zpátky tam, kde potřebuji být,“ nevidí velký rozdíl Boyd-Clowes. Klingenthal má ale v oblibě: „Ano, jezdím sem rád, starají se tu o mě dobře. Je dobře mít tu první patnáctku za sebou,“ pochvaluje si pětadvacetiletý skokan. Díky spolupráci s americkým týmem má také kolem sebe konečně týmové kolegy: „Je to velmi dobrý pocit, celý tým pracuje dobře. V létě jsme absolvovali hodně dobrý trénink a s Kevinem (Bicknerem, pozn. red.) jsme dnes oba na bodech. Takže jdeme určitě správným směrem.“

Co si myslí o možnosti startu severoamerického týmu v soutěži družstev? „To by bylo opravdu skvělé, ale záleží to na tolika různých věcech, že opravdu nevím,“ krčí rameny skokan z Calgary. Bohužel podobně jako v jiných zemích, ani v Kanadě není skokanská situace zrovna růžová: „Kromě mě máme ještě Joshe Maurera, který tu taky měl být, nakonec ale trénuje na COC v Norsku. Ten v létě získal body v COC, ale náš program a rozpočet je opravdu malý. Nemáme mnoho závodů, peněz a ani skokanů,“ přiblížil Boyd-Clowes. Kanaďan je rovněž vášnivým uživatelem Twitteru, jak nám ale (nepříliš přesvědčivě) sdělil, podle jeho názoru na něm příliš času netráví. Odkaz na jeho účet, kde se často objevují i pohledy do zákulisí skokanského života, je uveden níže.


Boyd-Clowesův účet na Twitteru


Foto: Mackenzie Boyd-Clowes (zdroj: skijumping.pl)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: