Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 21:14:21
D. Prevc: „Musím skákat opravdu daleko!"
5.12.2016 - 20:57 - skokani - Jan Štěrba


Nedělní individuální závod v německém Klingenthalu nabídl velmi napínavou podívanou, na jejímž konci se radoval Domen Prevc. Pojďme se podívat, co měl po závodě na srdci nejen on, ale také ostatní úspěšní skokané z nedělního klání.


Domen Prevc si v SP připsal již druhou výhru, dá se na ten pocit zvyknout? „Doufám, že si na to zvyknu, musím se dívat dopředu a tvrdě trénovat, vítězství nepřichází samo od sebe, ale musíte pro něj něco udělat,” neusíná na vavřínech nejmladší pravidelný účastník SP. Očekával po prvním kole vítězství? „Ano, stále jsem v něj doufal, ale po druhém skoku jsem si nemyslel, že se dostanu na pódium. Jsem rád, že to nakonec klaplo,“ popisuje své pocity Prevc. O cílech na zbytek sezony ještě otevřeně mluvit nechtěl: „Stále jsme ještě na začátku, ale myslím, že jen musím skákat opravdu daleko, dělat skvělé skoky a být s nimi spokojený. Protože to je to, co mě ke skokům na lyžích přivedlo,“ uzavřel své dojmy vítěz a lídr SP.


Ačkoli Daniel-Andre Tande neobhájil loňský primát, i se druhým místem byl spokojen: „Samozřejmě jsem za druhé místo šťastný, první skok nebyl tak dobrý jako druhý, ale bylo hezké vyšplhat po žebříku vzhůru ve druhém kole.“ Co si myslí o výkonech polských skokanů? „Hlavně po prvním kole jsem nečekal, že ani jeden neskončí na pódiu. Oba skákali dobře už včera a také celý víkend, takže to pro mě byl celkem šok,“ netajil příjemné překvapení Tande. Jeho dobrá forma je důležitá i pro celý tým: „Tento výsledek je velmi důležitý pro náš tým, protože všichni vidí, že mě mohou následovat. Trénovali jsme spolu celé léto a mé výsledky jim ukazují, že mohou také skákat na pódium a na vysoké úrovni,“ vyjádřil se dvaadvacetiletý skokan.

Jaké jsou jeho cíle pro letošní sezonu? „Samozřejmě chceme být jako národ mezi nejlepšími skokanskými týmy, zatím se to úplně nedaří, ale to přijde. Mé osobní cíle pro tuto sezonu jsou samozřejmě Mistrovství světa v Lahti a turnaj Raw Air v Norsku.“ Chybět nemohla ani otázka na zraněného Kennetha Gangnese: „Už se připravuje s námi a je velmi silný, v posilovně toho zvedá víc než my. Takže se mu daří velmi dobře, postupně je čím dál více stabilní a doufá, že bude skákat v SP na konci února,“ vidí budoucnost pozitivně Tande.


Poprvé se v letošní sezoně na stupně vítězů podíval Stefan Kraft: „S výsledkem jsem samozřejmě velmi spokojen, byl to velmi těsný a zajímavý závod. Začalo to už včera a dnes to bylo také extrémně těsné. Když jsem byl třetí před skoky Poláků, tak jsem opravdu nečekal, že na pódiu zůstanu,“ zářila spokojeností rakouská jednička. Jak jsou současné výsledky důležité pro tým? „Tohle byl velmi důležitý víkend pro celý rakouský tým, zaznamenali jsme dva velmi dobré výsledky. Během prvního víkendu v Kuusamu to tak dobře nešlo, ale tyto výsledky nám samozřejmě dodávají sebevědomí pro další týdny.“ Co Kraft očekává od zbytku sezony? „Hlavním cílem je být schopen bojovat o medaile na velkých závodech. Když budu stabilně v top 10, tak ty medaile přijdou. Ale samozřejmě chci být připraven o ně bojovat,“ ukázal bojovnou náladu čtvrtý skokan průběžného pořadí SP.


Mezi poraženými tentokrát skončil Peter Prevc. S dvaadvacátou pozicí vskutku spokojen nebyl: „Můj dnešní výkon nebyl na úrovni, jaké jsem schopen, minulé dva dny jsem se tu trápil. Mé skoky se ani nepřiblížily ideálu, takže teď jsem na sebe naštvaný a zklamaný. Ale život jde dál a vždy nabízí dobré i špatné momenty,“ nedělal si z neúspěchu velkou hlavu suverén loňské sezony.


Foto: Stefan Kraft a Domen Prevc (autor: Jan Štěrba)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: