Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 19:04:40
Tomáš Vančura a Vojtěch Štursa po týmovém závodě
3.12.2016 - 21:33 - skokani - Jan Štěrba


Český tým ve dnešní závodě obsadil pěkné šesté místo. Velkou měrou se o to zasloužili jeho nejmladší členové – Tomáš Vančura a Vojtěch Štursa. Právě toto duo se s námi po dnešním klání podělilo o své dojmy.


Hned první člen českého celku byl ten nejsilnější. Z Vojtěcha Štursy právem sršela spokojenost: „Mám tady formu, líbí se mi tady, můstek je super a cítím se tady skvěle,“ nadšeně vyprávěl debutant v týmovém závodě SP. Ten se do SP podíval již před 5 lety, co se od té doby změnilo? „Všechno, úplně všechno, od základu jsem jiný člověk, úplně ve všem. Odpracoval jsem si hodně práce a i psychicky jsem se neskutečně posunul, zkrátka vše je jinak,“ komentoval Štursa svůj posun kupředu. Nadšený byl také z atmosféry Světového poháru: „Atmosféra je úplně jiná než v konťáku (Kontinentálním poháru, pozn.red.), dneska je tady nějakých deset tisíc lidí a na konťák přijde stovka, když je to dobré. Hlavně úroveň skoků je úplně někde jinde.“

Štursa je také jedním ze skokanů, které přešli na lyže Slatnar, jak je s nimi spokojen? „Jsou perfektní, Slatnar je nadšenec, takový Steve Jobs skoku na lyžích. Ty lyže mně udělal přesně, jak jsem potřeboval,“ chválil pokračovatele Elanu skokan z Nového Města. Problém s panujícími chladnými teplotami nemá: „Je to stejné jak v létě, jediný rozdíl je, že v létě se dopadá na zelené a v zimě na bílé, jinak je to úplně stejné. Můstek se mi líbí, vždycky líbil a asi taky líbit bude.“ Cíle pro zbytek sezony má Vojtěch Štursa jednoznačné: „Chtěl bych mít hlavně takovou radost ze skoků jako doteď,“ uzavřela dnešní česká jednička.


Kvalitní skoky dnes předvedl i nejmladší člen českého týmu, Tomáš Vančura. Spokojen přesto úplně není: „Zatím nejsem úplně spokojen se svými výkony, i když dneska už to bylo trošku lepší. Ale zatím se tak trošku hledám,“ okomentoval své skoky Vančura. A jak sedí jemu můstek v Klingenthalu? „Záleží jen na tom, jaké dělám skoky, v létě jsem tu dělal lepší, takže se mi skákalo lépe, ale už se to zlepšuje. Doufám, že to bude lepší a lepší,“ vidí budoucnost nadějně Vančura. Cítil před letošní sezonou větší očekávání? „Trochu jo, tím, že jsem skákal dobře v létě, tak od sebe očekávám víc. Ale je třeba to shodit z ramenou a skákat spíš pro radost,“ uvědomuje si dvacetiletý skokan.

Také Vančura je spokojen s lyžemi Slatnar: „S nimi jsem naprosto spokojen, asi i lepší, než Elany, co jsme měli předtím,“ pochválil slovenskou značku dnes druhý Čech v pořadí. Co říká na to, že mladíci zatím převyšují veterány? „To si vůbec netroufám říct, ale jsem rád, že skáčeme dobře. I starším klukům ale přeju dobré skoky, jsme tým, takže přeju všem, přechodu ze severské kombinace určitě nelituju,“ poznamenal Vančura. A jak vidí zbytek své sezony? „Chtěl bych objet co nejvíce SP, dostávat se do druhých kol a dělat dobré skoky. Rád bych se dostal i na Turné čtyř můstků, Mistrovství světa, cílů je zkrátka dost,“ má jasno jedna z největších českých nadějí.


Oběma mladíkům děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů v nadcházejících závodech.


Foto: Vojtěch Štursa (autor: Natalia Kuszyk)

Jan Štěrba




Komentáře ke zprávě: