Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 20:24:27
Roman Koudelka a Lukáš Hlava po páteční kvalifikaci
11.3.2016 - 19:50 - skokani - Jan Štěrba


Dvěma nejlepšími českými skokany dnešního dne byli Roman Koudelka a Lukáš Hlava. Prvně jmenovaný byl po výhře ve Wisłe předkvalifikovaný, zatímco Lukáš Hlava potěšil české oko čtrnáctým nejlepším výkonem. Bezprostředně po kvalifikaci nám oba sdělili své dojmy.


Roman Koudelka měl dnes po kvalifikaci napilno, své dojmy nám tudíž sdělil téměř za běhu: „Byla to jen kvalifikace, o nic nešlo, hlavně si vyzkoušet můstek. Dnes to bylo hodně větrné, takže se uvidí zítra.“ Boj o přední příčky ale rozhodně nevylučuje: „Bojovat o čelo určitě můžu, ale dneska se hodně točil vítr, byla to asi i trochu loterie. Ale budu se těšit,“ nedělala z dnešních výsledků velké závěry česká jednička. Se skoky byl ale Koudelka spokojen: „Určitě jsem spokojený, skoky nebyly špatné, pokaždé za 130 metrů, takže spokojenost."


Na solidní začátek sezony se Lukáši Hlavovi poslední dobou nedaří navázat. Dnešní skoky ale byly o něco lepší, co tedy změnil? „Trošičku jsem změnil nájezdovou pozici, to je pro mě základ. Takže tam jsem se chtěl vrátit do lepšího pocitu, ze kterého pro mě potom vychází i lepší odraz. Snad se to už zase začíná trošičku srovnávat zpátky.“ Svůj výborný druhý tréninkový pokus (138 m) příliš nepřeceňoval: „Skok byl samozřejmě lepší, ale taky dnešní podmínky byly trošičku proměnlivé, hlavně ve spodní části. Když je skokan na té optimální letové křivce a dostane tam dobrý vítr, dokáže to určitě o minimálně deset metrů poponést,“ přiblížil dnešní podmínky Hlava.

Jak sám přiznal, v letošní sezoně se mu daří spíš na středních můstcích: „Řekl bych, že moje technika je taková, že bych se potřeboval dostávat pánví malinko dál. Pak by to na větších můstcích mohlo v letu lépe fungovat. Pro ty menší je ale toto výhodnější,“ popsal jednatřicetiletý skokan. V Neustadtu chybí na můstku lanovka, ovlivňuje to negativně skokanskou přípravu? „Myslím si, že doprava auty odzdola nahoru není nějakým velkým problémem. Možná trvá i kratší dobu, než by trvala lanovkou. Areál je pěkný, možná až moc prokácený. Takže uvidíme, co to pak bude dělat s podmínkami,“ uzavřel Hlava.


Foto: Lukáš Hlava (autor: Michaela Vondrášková)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: