Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 17.10.2021 - 00:12:31
Češi nominovali pro další závody SP a MSJ
18.2.2016 - 21:05 - týmy - Karel Halberštádt


Čeští trenéři určili čtveřici skokanů, kteří se představí na závodech Světového poháru ve finském Lahti a Kuopiu. Zároveň bylo ukázáno na pět borců, jež budou reprezentovat Českou republiku na blížícím se Mistrovství světa juniorů v rumunského Rasnově.

Čtyři závody Světového poháru čekají od zítřka do úterý Romana Koudelku, Jana Maturu, Jakuba Jandu a Lukáše Hlavu. Ten se mezi elitu vrací po třech týdnech, kdy hledal ztracenou formu v Kontinentálním poháru. Do Finska letí i trenéři Doležal s Žídkem a servisman Medal.

Ostatní členové reprezentance, junioři a Čestmír Kožíšek s Vojtěchem Štursou, nyní do soboty trénují v Harrachově. Po závodech ve Finsku se rozhodne, kdo pojede na SP do Almaty a na CoC do Brotterode. Druholigový seriál se skáče i o tomto víkendu, cestu do amerického Iron Mountain však naši nepodniknou.

Už za týden čeká vrchol sezony juniory. S trenérským tandemem Schallert/Šimek a servismanem Věchetem do Rasnova míří Tomáš Vančura, Viktor Polášek, František Holík, Filip Sakala a Jan Michálek.


Foto: Lukáš Hlava (autor: Michaela Vondrášková)

Karel Halberštádt
Komentáře ke zprávě: