Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 20:00:15
Heinz Kuttin: Věřím v úspěch
18.11.2015 - 21:58 - týmy - Sabina Línová


Heinz Kuttin, hlavní trenér rakouského týmu, odcestuje ve čtvrtek do Klingenthalu se šesti skokany a věří, že se jim povede daleko lépe než loňský rok, kdy se jeho mužstvo během startu Světového poháru umístilo až osmé v týmovém klání. Tým, který je před sezonou nabit zdravým sebevědomím, "povede" vítěz posledního Turné čtyř můstků.

Sestava rakouského týmu asi nikoho moc nepřekvapí. Tvoří ho Stefan Kraft, který v sezoně 2014/2015 vyhrál Turné čtyř můstků a v celkovém hodnocení Světového poháru skončil třetí, dále Michael Hayböck, Gregor Schlierenzauer, Manuel Poppinger, Manuel Fettner a Andreas Kofler.

Za poslední tři týdny se tým společně připravoval během dvou soustředění v Oberstdorfu a nyní týden trénují v různých tréninkových centrech.

Po těžkém startu v loňské sezóně věří Heinz Kuttin ve větší úspěch. "Výkony našich skokanů jsou na velmi podobné úrovni. To je rozhodně zlepšení oproti loňskému roku. Poslední dny jsme využili k tomu, abychom skokany dostali do potřebné fyzické kondice. Na rozdíl od ostatních týmů jsme loni startovali bez toho, aniž bychom si zaskákali na sněhu. Nyní jsme ale v lepší pozici. Věřím v úspěch a to, že se start sezony obejde bez problémů."


Zdroj: fis-ski.com
Foto: Stefan Kraft (autor: Andrej Kukumberg)

Sabina Línová
Komentáře ke zprávě: