Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 16.10.2021 - 23:00:31
Vysoká konkurence v norském týmu
23.10.2015 - 22:19 - týmy - Sabina Línová


Skupina nejlepších norských skokanů a skokanek tento týden trénovala v německém Oberstdorfu. Celkem 17 sportovců ladilo formu na nadcházející sezonu a pravděpodobně se máme na co těšit, podle slov trenéra je konkurence v týmu vysoká a Norsko má momentálně několik zajímavých skokanů v dobré kondici.

"Tento tréninkový kemp je pro nás velmi důležitý, protože je poslední před zimou. Skáčeme na ledové nájezdové stopě - na té stejné, která se používá během Turné čtyř můstků. Na Turné je vždycky důležitý dobrý začátek, a proto zde trénujeme," říká Alexander Stöckl.

Rakouský trenér je nadmíru spokojený s výsledky a s přípravou na zimu obecně. "Tento víkend jsme viděli skoky na vysoké úrovni. Samozřejmě je těžké říct, jak obstojíme v porovnání s ostatními. Momentálně ale máme v Norsku několik mimořádných skokanů. V druhé skupině máme několik skokanů, kteří budou chtít s 'áčkem' o účast ve Světovém poháru tvrdě bojovat. V týmu je spousta energie a já jsem s dosavadní přípravou velmi spokojený," pokračuje Stöckl.

Ve čtvrtek na středním můstku v Oberstdorfu odskákali zkušební závod. Mezi muži vyhrál Andreas Stjernen, který za 4 skoky získal 489,5 bodu. Za ním se umístil Fredrik Bjerkeengen (486b) a Anders Fannemel (483b). Nejlepší trojici následovali Daniel Andre Tande, Joacim Oedegaard Bjoereng, Tom Hilde, Halvor Egner Granerud, Joachim Hauer, Kenneth Gangnes a Johann Andre Forfang.

Maren Lundby (465b) vyhrála mezi ženami, za ní se umístily Line Jahr (462,5b) a Anniken Mork (434,5b).
"Tahle výhra je příjemné utvrzení v tom, že jsem celé léto tvrdě pracoval a skáču teď velmi dobře," řekl Andreas Stjernen pro skiforbundet.no. "Byl to férový závod. Věděli jsme, že Stjernen, Fannemel a Tande jsou mezi nejlepšími. Ale překvapilo nás třeba to, jak dobře skáče Fredrik," řekl Stöckl, který si také myslí, že i Tom Hilde je vzhledem k tréninkovým skokům na dobré cestě k tomu, aby se vrátil do své staré formy.

Just casually walking by the camera😂 photo: @jensovre #oberstdorf #frockers #casualtuesday

Video zveřejněné uživatelem Tom Hilde (@tomhilde),
Zdroj: fis-ski.com
Foto: Alexander Stöckl (autor: Sabina Línová)

Sabina Línová
Komentáře ke zprávě: