Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 17.06.2019 - 09:52:32
Ohlasy po nedělním závodě v Klingenthalu
5.10.2015 - 14:22 - skokani - Jan Štěrba


Na závěr nedělního skokanského dne hrála na můstku po mnoha letech slovenská hymna. Bohužel se ovšem jednalo pouze o chybu pořadatelů, která byla po několika minutách napravena. Ve skutečnosti totiž vítězství putovalo do Slovinska zásluhou Domena Prevce. Na pódium ho doplnili Andreas Stjernen a Maciej Kot a i přes diskvalifikaci udržel celkové prvenství Nor Daniel-Andre Tande. Pojďme se podívat, jaké byly dojmy zmíněných závodníků ze skokanského nedělního dopoledne.


Domen Prevc byl výhrou spíše zaskočen: „Cítím se skvěle, s výhrou jsem po prvním kole vůbec nepočítal. Pro mě je navíc každý bod v Kontinentálním poháru úspěchem, takže je to opravdu nečekané,“ řekl sympaticky druhý nejmladší účastník závodu.

Šťastný byl také Andreas Stjernen, který zopakoval pódium z Osla. „S dnešním závodem jsem spokojený. Zvládl jsem dobré skoky a podmínky mi byly velmi nakloněny. V zimě bych především rád skákal stabilně na vysoké úrovni, mám před sebou ale ještě kus práce,“ poznamenal skvělý norský letec.

Polským zástupcem na stupních vítězů byl tentokrát Maciej Kot, který zdůraznil kvalitný týmový výkon: „Byl to závod na vysoké úrovni ve skvělých podmínkách. Druhý skok se mi povedl a doufal jsem, že vyhraji. Domen byl ale bezkonkurenční, jeho skok byl fantastický. Pro polský tým to byl výborný závod.“Foto: Daniel-Andre Tande (zdroj: OV Klingenthal)


Oproti sobotě neměl v neděli tolik důvodů k radosti Daniel-Andre Tande. Důvodem byla diskvalifikace kvůli nevyhovující kombinéze. „Moje kombinéza byla o trochu větší, asi o pět milimetrů. Teď to ale tolik nevadí, v zimě by to bylo horší,“ nedělal si z diskvalifikace velkou hlavu člen nastupující norské generace. A jak prožíval útok Dawida Kubackiho na celkový primát? „Když Kubacki skákal, byl jsem docela nervózní, ale nakonec to dobře dopadlo.“


Hlavní foto: Domen Prevc (zdroj: OV Klingenthal)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: