Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 18.07.2019 - 11:47:41
Janda: „Chci jet naplno a pak dělám chyby.“
3.10.2015 - 23:16 - skokani - Jan Štěrba


První z klingenthalských závodů Kontinentálního poháru je již minulostí. Hned dva čeští reprezentanti se vešli do elitní dvacítky, což je rozhodně příslibem i pro zítra. Navíc se pro nedělní závod mírně změní složení týmu. Motivace na úspěch ve druhém klání ale českým skokanům rozhodně neschází. O své dojmy z úvodního závodu se podělili s redaktorem skoky.net.


Nejmladší český reprezentant Tomáš Vančura v dnešním závodě bohužel neoslnil. Na solidní výkon z nedávného MČR se tedy navázat nepodařilo, co bylo příčinou? „Dneska se to moc nepovedlo, vůbec se mi nepovedlo udělat, co jsem chtěl, prostě to neletělo," krčí rameny Vančura. Největší Vančurovy letní úspěchy přišly na můstku středním, je to snad preferovaná velikost? „To ne, já se na velký můstek vždycky těším, sedí mi, ale teď se mi nedaří. Je tedy jedno, jestli se skáče na velkém nebo malém, když dělám špatné skoky, nemůžu letět daleko nikde." Reprezentant libereckého klubu ale věšet hlavu určitě nemusí, jak hodnotí svou první letní skokanskou sezonu? „Hodnotím ji určitě pozitivně, první sezona a hned se mi tak vyvedla, což je myslím supr. V zimě bych se chtěl zúčastnit i nějakého Světového poháru," doplňuje Vančura. Naději na to rozhodně nemá malou.

Solidní 16. místo si dnes vyskákal Lukáš Hlava. Se svým výkonem je spokojen, vidí ale rezervy: „Dnešek hodnotím pozitivně, fungovalo mi tlačení po odrazu, což je pro mě nejdůležitější. Trochu mě ale opustila práce přes přelet, na tom musím zapracovat, abych dole neztrácel metry." Na podmínky si podle Lukáše nikdo stěžovat nemohl, dle jeho slov se jednalo o férový závod bez větších výkyvů. Jak vidí Hlava zítřejší závod? „Zítra bude změna a já skákat nebudu, místo mě bude skákat Čestmír Kožíšek. Uvidíme, jak se zítra bude dařit Jandysovi, možná se mu ještě podaří vyskákat páté místo v SP pro první periodu."

Nejúspěšnějším českým skokanem byl poslední dobou už takřka tradičně Jakub Janda. Tomu se povedlo vměstnat do elitní desítky, spokojenost z něj ale rozhodně nevyzařovala. „Se skoky do závodu nejsem spokojený, myslím, že mi oba nevyšly." Pro zítřek tedy vyšší cíle? „Žádné cíle si nezadávám, prostě chci udělat dva dobré skoky, pak by to mohlo být dobré," poznamenává nejstarší účastník víkendových závodů. Hodně se mluvilo o možnosti zvýšení kvóty, je to pro Jandu důležitá mise? „Důležité to asi je, jezdit aspoň první periodu v pěti lidech by bylo fajn. Ale nejde si přijet a říct, že kvótu vyskáču, v tomhle sportu výsledek ovlivňuje spoustu věcí. Když někdo říká, že vyhraje, tak má buď absolutní formu, nebo je to nesmysl," zdůrazňuje frenštátský rodák. I pro něj byly dnešní podmínky velmi férové: „Rozdíly byly dnes minimální, bohužel jsem si ale nepohlídal některé věci, když se závodí, tak člověk na tyhle věci nemyslí, chce jet naplno a pak se dělají chyby.."


Foto: Jakub Janda (autor: Michaela Vondrášková)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: