Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 21:03:30
Na finále LGP míří silná česká sestava v čele s Koudelkou
23.9.2015 - 09:59 - týmy - Karel Halberštádt


Z českého pohledu to bude finále, jak se patří. Víkendového vyvrcholení letní Grand Prix v rakouském Hinzenbachu se zúčastní Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jakub Janda a Jan Matura. Ostatní Češi si již připravují v Liberci na pondělní Mistrovství ČR na velkém můstku.


Nejsilnější sestava
Sestava, jež vybral pro závod ve své vlasti Richard Schallert, je zřejmě nejsilnější možná. Koudelka bude obhajovat výhru z loňského roku, Hlavovi se letos v létě dařilo ze všech nejvíce, Janda získal jediné české pódium v LGP a Maturu jeho výsledky řadí na pomyslnou pozici číslo čtyři. Realizační tým tvoří trenér Radek Žídek a fyzioterapeut Kryštof Kuba.


Těžký úkol pro Jandu
Další skokani se již soustředí na český šampionát, kde ovšem bude chybět Jakub Janda, jemuž trenéři dopřejí odpočinek před závěrem Kontinentálního poháru v Klingenthalu. Tam se nejzkušenější český skokan pokusí vybojovat páté místo pro ČR ve Světovém poháru.

V Klingenthalu budou ve hře tři místa navíc pro první periodu. Po jednom místu velmi pravděpodobně získají Norsko a Polsko. Norové se tím dostanou na maximum kvóty (7 skokanů), Poláci však budou moci získat místo další, proto je zjednodušeně řečeno třeba, aby Janda v tomto žebříčku nechal za sebou Kubackiho s Hulou a zároveň se nenechal předstihnout žádným skokanem další národnosti.


Foto: Roman Koudelka (autor: Simona Horká)

Karel Halberštádt
Komentáře ke zprávě: