Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 17.06.2019 - 09:52:02
Schlierenzauer se po tréninku vrací na scénu
22.9.2015 - 19:45 - skokani - Rostislav Kala


Poslední sezona mu zcela nevyšla. Stříbro na Mistrovství světa ve Falunu, vítězný závod SP v Lillehammeru a celkové desáté místo nemohly uspokojit majitele mnoha titulů a rekordmana v počtu vítězství ve Světovém poháru. Rakušan Gregor Schlierenzauer se nyní objeví v posledních dílech letní Grand Prix a věří, že po individuálním tréninku je schopen opět atakovat příčky nejvyšší.

Schlierenzauer uvedl, že nelze srovnávat letní závody s těmi v zimě. Proto se až dosud připravoval individuálně v olympijském tréninkovém centru v Innsbrucku pod dohledem osobního trenéra Markuse Maurbergera. Pětadvacetiletý skokan a čtyřnásobný olympijský medailista věří, že se dokáže vrátit do své někdejší formy. „Pokud vyhrajete tolik závodů Světového poháru a skáčete stále stejným stylem, pak jste přesvědčený, že tato metoda je správná. Přesto bylo v minulých sezonách vidět, že je potřeba něco změnit," říká kouč Maurberger.

Individuální přípravu si "Schlieri" zpestřil mimo jiné také skoky na 20-metrovém můstku. „Je to ohromná změna, ale může přinést výsledky a my vidíme, že to funguje." Sám skokan k tomu dodává: „Díky tomu jsem znovu začal pilovat základní techniky. Navíc jsem tréninkem na malém můstku zdokonalil i dojezdovou pozici." Samozřejmostí pak byly také skoky na slavném Bergiselu, jež Schlierenzauer v rámci přípravy rovněž absolvoval. Celkem si připsal zhruba 200 tréninkových pokusů. Podle svého trenéra je na zimu připraven. A aby Rakušan nepodléhal při tréninku rutině, hrál také tenis a squash.

Nyní se Gregor Schilerenzauer představí na mezinárodní scéně v rámci letního seriálu GP na domácím objektu v Hinzenbachu. Přestože se podle svých slov bude snažit o co nejlepší výsledek, jde z jeho strany pořád hlavně o přípravu na zimu. „Bude to pro mě speciální závod, poprvé se v létě představím před vlastními fanoušky, takže chci brát závod opravdu vážně. I když potěšení ze skoků je vždy stejné, nedá se srovnávat závodění v létě a v zimě," dodává.


Zdroj: skijumping.pl
Foto: Gregor Schlierenzauer (autor: Michaela Vondrášková)

Rostislav Kala
Komentáře ke zprávě: