Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 22.03.2019 - 22:32:25
Vančura: „Jsem rád, že mi skoky zatím jdou!"
29.8.2015 - 09:00 - skokani - Rostislav Kala


Včerejší úvodní den víkendového programu ve Frenštátě pod Radhoštěm musel namlsat všechny fanoušky, kteří vážili cestu na Horečky. V rámci letního Kontinentálního poháru totiž někdejší sdruženář Tomáš Vančura skvělým čtvrtým místem dokázal, že může být brzy platným členem reprezentačního týmu. Bodovali i další Češi a redaktor serveru skoky.net některým z nich položil hned pod můstkem pár otázek.

Prozatím výtečný přechod od severské kombinace ke skokům zažívá osmnáctiletý Tomáš Vančura z liberecké Dukly. Zeptali jsme se jej na pocity z výborného výsledku. „Závod byl určitě supr, jsem docela překvapený! Nevěřil jsem, že bych se mohl posunout ještě takhle dopředu, spíš jsem se chtěl udržet v desítce. Já si myslím, že výsledek je supr!" Svůj přestup ke skokanům komentoval včerejší čtvrtý muž v pořadí závodu takto: „Já jsem si vždycky přál být dobrý v kombinaci, ale bohužel to nešlo, proto jsem přešel ke skokům a tady jsem hodně rád, že mi to zatím jde."

Jaké podmínky včera na Horečkách panovaly? „Myslím, že mi přály. S podmínkami jsem spokojen a myslím, že byly i docela vyrovnané. Občas někomu fouklo, ale nebyla to žádná loterie," prozradil spokojený Vančura. A jaký cíl má mladý skokan pro zítřejší Memoriál Jiřího Rašky? „Minimálně zopakovat dnešek, tedy aspoň zase být do desátého místa. Rezervy tam jsou, jak v podmínkách, tak hlavně ve skocích," dodala nyní již skokanská naděje České republiky.

Viktor Polášek byl ve včerejším klání jedenadvacátý a po vyrovnaném výkonu může směle pomýšlet na vyšší posty i v dnešním Memoriálu. Přesto zůstává při hodnocení svých pokusů při zemi. „Skoky se moc nepovedly. V tréninku jsem se docela protrápil a teď už myslím jenom na zítřek, jak to dopadne a jak budu skákat. Doufám, že to bude o hodně lepší, než dneska," říká 18-letý Polášek. Také on souhlasí, že včera se závodníkům skákalo relativně dobře a panovalo příjemné počasí. „Jo, dá se říct, že jo. Nebyly tam nějaké extra rozdíly mezi skokany, takže to nebyla zas taková loterka." Sobotní cíl je celkem jasný. „Za prvé určitě body! Doufám, že když to bude lepší než dneska, tak ta patnáctka by mohla vyjít," dodává Polášek.

Na body v pátečním měření sil naopak nedosáhl čtyřiatřicátý František Holík. „Skok se mi moc nepovedl, oproti těm tréninkovým byl určitě horší. Bohužel jsem měl i horší podmínky, takže ještě ke všemu smůla. Zítra to snad bude lepší. Doufám, že to budu moct v sobotu napravit. Je těžké říct, jaký bude můj cíl. Ale hlavně skočit dobře, udělat dobrý skok a s tím pak přijde výsledek," vypovídá další z českých talentů a brzy sedmnáctiletý zástupce lomnické líhně.

AUTOR ROZHOVORŮ: JAN ŠTĚRBA


Foto: Tomáš Vančura (autor: ing. Jiří Sedláček)

Rostislav Kala
Komentáře ke zprávě: