Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.04.2018 - 17:38:28
Fairall po pádu na Turné nemá cit v nohou!
14.1.2015 - 20:52 - skokani - Rostislav Kala


Na letošní ročník Turné čtyř můstků nebude v dobrém vzpomínat americký reprezentant Nicholas Fairall. Poté, co v kvalifikaci na finálový závod tradičního seriálu v rakouském Bischofshofenu upadl, musel být transportován do nemocnice. Přestože divákům následně poslal vzkaz, že je v pořádku, aktuální informace už tak příznivé nejsou. Skokanovi dokonce hrozí ochrnutí.

Fairall ještě na nosítkách mával divákům americkým praporkem a z nemocnice potom na sociální sítě rozeslal fotku, kde všechny své příznivce ujišťoval, že je při vědomí a v pořádku. Poranění páteře ale vedlo k nutné operaci a ani po ní to s pětadvacetiletým Američanem nevypadá dobře. Skokan z Andoveru a dvojnásobný šampion své země údajně podle rakouských médií necítí nohy. Tato skutečnost může znamenat i nevyhnutelný ortel - ochrnutí dolní části těla.

Pád to přitom v Bischofshofenu nebyl jediný, podobně se vedlo i Simonu Ammannovi. Švýcar upadl tak nešťastně, že si přivodil krvavé zranění v obličeji a těžký otřes mozku. Společným jmenovatelem obou nehod mohl být špatně upravený dojezd můstku Paula Außerleitnera. Skokanům se často rozjížděly lyže a to byl také hlavní důvod pádu Nicka Fairalla.


Zdroj: sport.cz
Foto: Nicholas Fairall (autor: Michaela Vondrášková)

Rostislav Kala
Komentáře ke zprávě: