Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 23.05.2018 - 18:52:54
Lanišek vynechá Lillehammer, čeká ho operace
2.12.2014 - 17:24 - skokani - Anežka Mockovčiaková


Anže Lanišek se už po dramaticky vypadajícím pádu vrátil do Slovinska. Lékařská zpráva však naznačila, že se mladý Slovinec operaci nevyhne. Určitě ho tedy neuvidíme na závodech v Lillehammeru, které začínají už páteční kvalifikací. Kdo Laniška v sestavě nahradí ještě není jisté.

Svěřenec Gorana Januse se podle slovinského deníku Delo potýká s natrženým vazem v palci. Lékař Tomaž Silvestr potvrdil, že si tento stav vynucuje operaci a neumožní mladému Slovincovi účast na nejbližších závodech. „Zítra mě čeká operace prstu pravé ruky, brzo však budu moci skákat s dlahou. S reprezentačním týmem jsem se tedy dohodl, že určitě vynechám závody v Lillehammeru a připravím se na Nižnij Tagil. Vynucenou přestávku využiju k tréninku. I přes tuto nepříjemnost se cítím skvěle a chtěl bych poděkovat fanouškům za všechnu podporu, které se mi od nich v posledních dnech dostává,“ podotkl Lanišek.

Mladého kolegu podpořil i Peter Prevc: „Pády jsou bohužel nedílnou součástí našeho sportu. Škoda, že to Anžeho potkalo nyní, když byl v dobré formě. Přestože bude muset vynechat nějaké závody, všechny informace naštěstí vyvrací jakékoliv vážné zranění. I to může nakonec naznačovat, že jsou skoky stále dost bezpečné.“

AUTOR ČLÁNKU: MICHAL PODRAZIL


Zdroj: fis-ski.com, delo.si, skokinarciarskie.pl
Foto: Anže Lanišek (autor: Simona Horká)

Anežka Mockovčiaková
Komentáře ke zprávě: