Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 25.06.2018 - 06:03:26
Koudelka: „Tenhle můstek mám moc rád."
29.9.2014 - 10:39 - skokani - Rostislav Kala


Lepší konec letní části sezony si český fanoušek snad ani přát nemohl. Roman Koudelka se vrátil do seriálu letní GP ve velkém stylu a ovládl závod na středním můstku v rakouském Hinzenbachu. Porazil jak druhého Gregora Schlierenzauera, tak třetího Marinuse Krause.


„Mám moc rád tenhle můstek. Moje technika je v tuto chvíli na velmi dobré úrovni. Teď uvidíme, jak to půjde v Klingenthalu. Nezajímá mě, jestli jdu skákat na střední nebo na velký můstek - jestliže je člověk v dobré kondici a má formu, funguje to kdekoliv," rozdával optimismus Roman Koudelka, jenž v Hinzenbachu oslavil první vítězný závod LGP v kariéře.

To domácí favorit Gregor Schlierenzauer mohl být zklamanější, ale i druhé místo před domácím publikem je pro něj úspěchem: „Byl to skvělý závod, počasí bylo dobré a úroveň konkurence byla velmi vysoká. Já jsem se svým druhým místem velmi spokojený. Nyní se zaměříme na začátek zimní sezony a na fyzický trénink."

I třetí místo bylo pro mladého Němce Marinuse Krause životním úspěchem, takhle vysoko v letním klání nejvyšší úrovně ještě nikdy nestál. „Dnešní výsledek je pro mě velmi důležitý, protože mi dodává větší jistotu. Teď bych měl být dobře připraven a můžu předvádět dobré skoky. Pracujeme velmi tvrdě a myslím, že se právě vyplatilo," řekl novinářům Kraus.


Zdroj: skispringen.com
Foto: Roman Koudelka (autor: Simona Horká)

Rostislav Kala
Komentáře ke zprávě: