Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 16.10.2021 - 23:47:21
Althaus: „Všechny bychom rády více závodů."
21.9.2014 - 15:01 - skokanky - Rostislav Kala


Sara Takanashi si sice podmanila víkendové závody LGP v kazašském Almaty, ale úspěch zaznamenala i v neděli druhá Katharina Althaus. Usměvavá Němka si připsala dosud nejlepší umístění v soutěži nejvyšší kategorie. Na pódiu stanula i slovinská závodnice Maja Vtič. Dvě klání na kazašské půdě byly letos zároveň jedinými v celém ženském letním seriálu.

„Protože jsme letos v létě ještě neabsolvovali žádné závody, bylo pro mě důležité udělat tady dobré výsledky. Jsem spokojena se dvěma vítězstvími, ale mohu i nadále zlepšovat své skoky. S ohledem na zimu chci pracovat na některých maličkostech. Mým hlavním cílem pro nadcházející sezonu je mistrovství světa ve Falunu," hlásila mladá a talentovaná Japonka na tiskové konferenci.

Velkou radost měla po závodě nejlepší Němka Katharina Althaus: „Já jsem rozhodně spokojena. Včera to nedopadlo tak, jak jsem doufala, ale dnes jsem ukázala velké skoky. Je samozřejmě poněkud zklamáním, že jsme měly letos v létě jen dva závody, ale musíme tento fakt prostě přijmout."

Stejný názor na chudý program letní GP skokanek na lyžích sdílela také třetí dívka dnešního závodu, Slovinka Maja Vtič. „Já jsem s tímto víkendem velmi spokojena. Moje výkony byly velmi dobré, ale až do zimy musím pracovat na své letové fázi. Samozřejmě všechny bychom rády absolvovaly více závodů v létě," řekla Vtič přítomným novinářům.


Zdroj: skispringen.com
Foto: Katharina Althaus (autor: Simona Horká)

Rostislav Kala
Komentáře ke zprávě: