Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 25.06.2018 - 06:02:31
Tande: „Samozřejmě jsem moc šťastný!"
24.8.2014 - 15:08 - skokani - Rostislav Kala


Japonská Hakuba nabídla dva mimořádné závody pro norské barvy, byť konkurence tradičně nepřijela v plné síle. I tak ale mladíci Phillip Sjøen a Daniel-André Tande můžou naplno užívat oslnivé okamžiky v rámci letní GP. Sjøen dvakrát zvítězil, jeho týmový kolega bral druhé a třetí místo. A pochopitelně byli oba vyslanci severské země navýsost spokojeni.


Phillip Sjøen, norská letní kometa, byl v Japonsku dvakrát pasován na krále závodu. A i když nemohl poměřit síly s těmi nejlepšími, bere dvojí triumf v letním seriálu poprávu jako životní úspěch: „Vypadá to jako sen. Moje skoky byly dobré po celé léto, a to je hodně důležité pro skákání na této úrovni. Jsem velmi rád i za svého týmového kolegu, Danielovo druhé místo je společně s mým výsledkem dokonalé."

A právě další člen nastupující norské generace Daniel-André Tande měl v Hakubě rovněž důvod k radosti, jak předeslal dvojnásobný vítěz. Vždyť druhé a třetí místo je pro nadějného Nora nejlepším počinem kariéry. „Samozřejmě, že jsem šťastný! Už v tréninku to pro mě vypadalo dobře, takže jsem rád za velmi dobré výsledky i při soutěžních pokusech. Můj poslední skok byl impozantní. Myslím, že bych podobnou vzdálenost skočil i z o dvě okna nižšího nájezdu," nešetřil zdravým sebevědomím Tande.

Stejným výsledkem se v Japonsku prezentoval i velezkušený Jernej Damjan. Také Slovinec si do kolonky pódiových umístění při LGP zapsal dva křížky. „Já jsem s tímto víkendem v Hakubě velmi spokojený. Včera jsem dokonce žertoval, že bych chtěl skončit třetí, protože pak budu mít sbírku medailových pozic z Hakuby kompletní. Podařilo se a já jsem šťastný. Norové jsou opravdu velmi silní. Nicméně ani moje skoky nebyly perfektní, ještě jsem udělal nějakou tu chybu."


Zdroj: skispringen.com
Foto: Daniel-André Tande (zdroj: skijumping.pl)

Rostislav Kala
Komentáře ke zprávě: