Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 21.01.2019 - 13:44:41
Mostec 2014 měl na programu i exhibici
17.6.2014 - 22:22 - zajímavosti - Rostislav Kala


Nedávno jsme na našich stránkách informovali fanoušky o skokanských závodech nejmladších dětí, juniorů a dorostenců s názvem Mostec 2014. Tento podnik uspořádal slovinský klub SSK Ilirija Ljublana a konaly se 8. června. V závodech se prezentovali také čeští zástupci. A po skončení oficiálního programu se rozjela neméně zajímavá exhibice.


Rychlost na motokárách rozhodla o složení dvojic pro exhibiční závod smíšených týmů
Večer po závodě žáků a dorostu se konal závod dvojic, exhibice dvoučlenných týmů, které byly složeny z jedné skokanky a jednoho skokana. Závodu se účastnili samozřejmě v hojném počtu domácí Slovinci. Ty doplnili i dva Češi a po jedné zástupkyni měli také Finsko a Rakousko. Celkem se zajímavého zápolení zúčastnilo 16 párů.

K rozlosováni týmů došlo už den předem a to velmi zajímavým způsobem - o složení týmů rozhodovala rychlost na motokárach, na kterých se závodníci proháněli po místní závodní dráze. Nejrychlejší dívka spolu s nejrychlejším mužem se poté postavili naopak nejpomalejší dvojici a takto byl utvořen pavouk exhibičního klání. Míša Doleželová byla mezi ženami nejrychlejší řidičkou, naopak Tomaš Portyk nestačil na všechny své soupeře a svou motokáru dovezl do cíle v nejpomalejším čase.


Foto: Tomáš PortykFoto: Nejrychlejší závodníci a závodnice na motokárách


Portyk se do skokanského závodu postavil po bok slovinské skokanky Katji Požun a společně vybojovali pěkné třetí místo. Míša Doleželová s Maticem Kramaršičem se nedostali přes nástrahy prvního vyřazovacího kola. Exhibici ovládli Peter Prevc s Uršou Bogataj.


Zdroj: sskilirija.com
Hlavní foto: Pódium exhibičního závodu dvojic

Rostislav Kala
Komentáře ke zprávě: