Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 20:25:54
Melanie Faißt ukončila aktivní kariéru!
16.1.2014 - 20:59 - skokanky - Rostislav Kala


Třiadvacetiletá německá skokanka Melanie Faißt ukončila svou sportovní kariéru. Velmi brzký konec sama závodnice zdůvodnila neúspěšnou snahou kvalifikovat se do německého týmu pro olympijské hry v Soči. Mladá Němka se nyní rozhodla věnovat se své budoucí kariéře mimo sportovní kolbiště.

„Rozhodla jsem se pro individuální přípravu na zimu, abych se mohla kvalifikovat na olympijské hry. Ale bohužel musím uznat, že tento sen již nebude realizován," řekla sympatická Melanie Faißt. „Proto jsem se rozhodla ukončit svou kariéru jako aktivní skokanka a chci se nyní soustředit na svou profesní budoucnost. Toto rozhodnutí bylo těžké, protože jsem skoky na lyžích milovala a byla to moje vášeň."


Kouč Bauer lituje ztráty členky svého týmu a přeje jí hodně štěstí
Trenér německých skokanek Andreas Bauer vyjádřil své zklamání nad rozhodnutím jedné z jeho svěřenkyň. „S Melanie Faißt ztratíme velkou skokanku na lyžích. Její rozhodnutí ukončit svou kariéru poté, co nedokázala dosáhnout na olympijský kvalifikační limit, musíme akceptovat. Každopádně přejeme Melanie hodně štěstí v budoucím životě," prozradil trenér německé ženské reprezentace.

Melanie Faißt dosáhla za svou kariéru v Kontinentálním poháru žen sedmi umístění na stupních vítězů, jednou se jí totéž povedlo i v norském Lillehammeru v roce 2011. To už ženy skákaly svůj Světový pohár. Třetí místo bylo také jejím nejlepším výsledkem ve Světovém poháru a prvním pódiovým umístěním německé skokanky v nejvyšší soutěži žen. Faißt byla celkem čtrnáct krát v TOP 10. Německá šampionka z roku 2005 se zúčastnila rovněž čtyřikrát Mistrovství světa juniorů.


Zdroj: skispringen.com
Foto: Melanie Faißt (autor: Michaela Vondrášková)

Rostislav Kala
Komentáře ke zprávě: