Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 17.10.2021 - 00:17:04
Takanashi: „Trochu mě teď bolí nohy."
22.9.2013 - 20:09 - skokanky - Karel Halberštádt


V závěrečném závodě letní Grand Prix v kazašském Almaty dokázala vítězka této série Sara Takanashi dominovat i s pádem, po němž si postěžovala na mírnou bolest nohou, ale zároveň všechny ujistila, že je v pořádku. Respekt k Japonce vyjádřila i druhá žena dnešního závodu Slovinka Katja Požun. Atsuko Tanaka z Kanady se zase radovala z prvního pódia.

Trochu potlučená byla po závodě vítězka Sara Takanashi, ale přípravu na zimu to neovlivní: „Jsem velmi šťastná, že jsem zvítězila navzdory mému pádu ve druhém kole. Trochu mě teď bolí nohy, ale celkově vzato jsem v pohodě. Zkusím se zotavit, co nejdříve to bude možné a budu pokračovat v přípravě na zimu."

Druhá Katja Požun, která se již těší na zimu, vyjádřila respekt k vítězce letní GP: „Jsem velmi šťastná. Včerejšek pro mě nebyl dobrý, ale dnes jsem předvedla dva dobré skoky. Mám velký respekt k Saře. Když vyhrajete i přes pád, tak si zasloužíte gratulaci. Stále mám co dělat do zimy, protože mé skoky ještě nejsou perfektní. Očekávám dobré výkony a chci zlepšit techniku. Těším se na zimu."

Pro první pódium si doskočila Atsuko Tanaka, která už se již dívá směrem k Soči: „Mé skoky byly mnohem lepší než včera. Skákala jsem velmi dobře během celého léta. Pódiový výsledek je obrovským povzbuzením pro mé sebevědomí. Doufám, že příprava na zimu půjde stejně dobře jako v létě. Možná ještě líp směrem k olympijským hrám. Chci předvádět konstantní skoky."


Zdroj: berkutschi.com
Foto: Sara Takanashi (zdroj: Simona Horká)

Karel Halberštádt
Komentáře ke zprávě: