Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 18.01.2021 - 02:09:03
Bine Norčič asistentem kouče USA
23.7.2013 - 20:34 - týmy - Rostislav Kala


Slovinsko je líhní skokanských talentů a neméně je tomu u trenérských odborníků. Dalším z řady koučů slovinské národnosti, kteří pomohou trenérům cizí země, se stal Bine Norčič. Teprve dvaatřicetiletý bývalý skokan se rozhodl přijmout nabídku amerického týmu a bude asistovat tamnímu šéftrenérovi Clintu Jonesovi.

Norčičova poslední trenérská štace byla po boku mnohem zkušenějšího a slavnějšího kolegy Vasji Bajce, který trénuje turecké skokany. Za sebou má také trénink Jerneje Damjana či spolupráci s Ari Pekkou Nikkolou u slovinského "B" týmu. Loučení s jeho svěřenci však bylo pro Norčiče těžké, neboť byl mezi exotickými skokany oblíben.

„Hledali jsme všude. Skutečného profesionála jsme ale našli až v Binem, protože má skvělou kombinaci vlastností a předpokladů k výkonu této funkce. Měl by našim skokanům pomoci zefektivnit trénink," prozradil sportovní ředitel americké reprezentace Alan Johnson. A sám Norčič ke svému novému působišti řekl: „Je to pro mě velká výzva a čest. Doufám, že se svými desetiletými zkušenostmi jako skokanský trenér pomohu reprezentaci USA, jež má výborné předpoklady k úspěchům."


Zdroj: siol.net
Foto: Bine Norčič (zdroj: siol.net)

Rostislav Kala
Komentáře ke zprávě: