Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 18.01.2021 - 01:20:51
Norské přípravy v plném proudu!
2.7.2013 - 21:11 - týmy - Sabina Línová


Norští skokani na lyžích se na olympijskou sezónu připravují nejrůznějšími způsoby. Kromě takzvaného stresscampu, který má za úkol připravit je na stres během sezóny, si naplánovali trénink s juniory. Tyto akce s dětmi pořádá Norská lyžařská federace každoročně, jedná se v podstatě o nábor nových talentů. Letos se akce zúčastnilo na 300 dětí.


Stresový trénink - norská novinka v přípravě
Stresscamp, neboli stresový trénink, je novinkou v přípravě norského týmu. Souhrn neobvyklých metod má Nory připravit na stres během sezóny. Probíhal třeba tak, že ve dvě hodiny ráno zaklepal Alexander Stöckl svým svěřencům na dveře a hnal je trénovat na můstek. Nebo během tréninku v Lillehammeru byla skokanům před skokem ukázána čísla, která během letu museli sečíst a po doskoku nahlásit výsledek. Nadšený byl zejména trenér Alexander Stöckl. „Bylo až překvapující, že ve stresu fungují ještě lépe," říkal.


Mladé naděje na Midstubakken společně s národním týmem
Koncem června se tři stovky dětí všech věkových kategoriích z 85 klubů sešly společně s norským národním týmem na můstku Midstubakken v Oslo. Cílem akce bylo vzbudit v dětech zájem o sport a ukázat jim, že cesta vrcholového sportovce není tak vzdálená, jak by si mohly myslet.

Mimo jiné se Norové na letošním jednání federace dohodli, že je potřeba norský skok přeorganizovat a více sjednotit. V budoucnu chtějí hlavně zlepšit spolupráci trenérů.


Zdroj: skispringen.com
Foto: Alexander Stöckl (autor: Sabina Línová)

Sabina Línová
Komentáře ke zprávě: