Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 27.10.2021 - 12:12:41
Althaus: „Mým vzorem byl můj starší bratr"
28.1.2013 - 21:26 - skokanky - Rostislav Kala


V individuálním klání na můstku HS 100 na MSJ v Liberci byla nejlepší zástupkyní Německa mladičká Katharina Althaus, aktuálně 23. skokanka v pořadí SP žen. Se svým umístěním těsně za elitní desítkou byla usměvavá Katharina velmi spokojena, to ovšem ještě nevěděla, že si v sobotu doskočí s německým týmem pro bronzovou medaili.

Šestnáctiletá skokanka z klubu SC Obertsdorf, kde skáčou i její dva bratři (starší Daniel a mladší Felix), už ve svém věku zaznamenala první blyštivé úspěchy. Kromě čerstvé medaile z MSJ v Liberci mezi ně patří i stříbro ze soutěže družstev na loňském MSJ v Erzurumu nebo stříbro z individuálního a zlato z týmového závodu na ZOH mládeže v rakouském Innsbrucku z téhož roku. Mimo to je jejím nejlepším výsledkem ve SP žen rok staré osmé místo z Hinzenbachu.


V šestnácti letech již máš na co navazovat, doma ti visí medaile ze ZOH mládeže. Jak jsi spokojena se svým individuálním 11. místem ze čtvrtečního závodu MSJ?
Můj první skok nebyl takový, jak jsem si představovala, ale při tom druhém jsem už skočila opravdu dobře. Celkově jsem s výsledkem spokojená.


Co říkáš na zdejší můstek a které jsou Tvoje oblíbené?
Je to moc pěkný můstek, přestože se tady obtížně skáče. Z ostatních můstků se mi líbí ten střední v Oberstdorfu a pak také velký můstek v Bischofshofenu.


Jak Ti vyhovuje změna pravidel ohledně kombinézy, která musí být takřka "šitá na tělo"?
Tahle změna pro mne osobně nebyla nijak obtížná, v nové kombinéze se mi skáče dobře.


Jak moc Tě oslovily závody smíšených družstev?
Závody v mixech jsou určitě velmi zajímavé, i pro diváky je jistě atraktivní, když skáčou společně s muži i ženy. Já jsem skákala v prvních závodech ve francouzském Courchevelu a moc se mi to líbilo.


Jaký je Tvůj cíl pro tuto sezónu?
Teď chci hlavně dobře skákat, pak bych určitě chtěla závodit na velkém můstku ve finále SP v Oslu.


Kdo je Tvým skokanským idolem?
Tak dříve býval mým vzorem můj starší bratr, teď obdivuju Simona Ammanna.


Foto: Katharina Althaus (autor: Simona Horká)

Rostislav Kala
Komentáře ke zprávě: