Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 16.10.2021 - 22:42:43
První dvě místa ze Szczyrku pro Lomnici!
30.10.2012 - 19:58 - děti a dorostenci - Jiří Jindra


Během druhého říjnového víkendu ovládlo polský můstek s konstrukčním bodem 95m ve Szczyrku mistrovství sportovních klubů ve skocích na lyžích. Z celkového počtu 25 účastníků reprezentovalo svoje školy celkem pět českých žáků. Druhé a první místo si za suverénní výkony odnesli žáci z týmu LSK Lomnice nad Popelkou.

Patnácté místo patřilo Lukáši Kantorovi za 74 a 80 metrů. Na výborném osmém místě se umístil Filip Černý (81,5 a 92 metrů), který reprezentuje městského rivala liberecké Dukly, tým SK Ještěd Liberec. Kolega Lukáše Kantora z třineckého oddílu Damián Lasota předvedl výkony 90m a 89m, za které si vysloužil šestou pozici.


Foto: Jakub Dohnal (autor: Michaela Vondrášková)

Pódium okupované českými skokany doplnil bronzovou pozicí Krystian Kołodziej ze Zakopaneho. Stometrovou hranici však nepřekonal, jeho výkon byl 91 metrů v prvním kole a 97 metrů v kole druhém. Vysokou úroveň lomnické školy, ze které vzešli reprezentanti jako Čestmír Kožíšek nebo Roman Koudelka, potvrdili Jakub Dohnal a František Holík. Oba v druhém kole překonali hranici 100 metrů (Jakub o 4,5 metru a František dokonce o metrů šest) a suverénně zakončili sobotní skokanský den ve Szczyrku.

Výsledky_mistrovství_Polska_sportovních_školních_klubů.pdf
Počet stažení:Hlavní foto: František Holík (autor: Michaela Vondrášková

Jiří Jindra
Komentáře ke zprávě: