Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 20:25:11
Češi Kantor a Vaverka zvítězili Gilowicích
8.6.2011 - 12:14 - děti a dorostenci - Jiri


V sobotu 4. června 2011 uspořádal agilní polský lyžařský klub PKS Olimpijczyk Gilowice letos již druhé skokanské závody ve svém areálu na můstcích s umělou hmotou HS 19 a HS 24 metrů. V otevřeném žákovském Mistrovství polských křesťanských klubů startovali chlapci a děvčata ročníků narození 1998 až 2003 a amatéři v kategorii OPEN z Polska a České republiky, která byla zastoupena žáky a žákyněmi z TJ TŽ Třinec a TJ Frenštát p.R.

V proměnlivých povětrnostních podmínkách s uskutečnil celý naplánovaný program včetně běžeckých závodů do severské kombinace. Po silné bouři se uskutečnilo i slavnostní vyhlášení s tradičně krásnými poháry,medailemi a cenami.

V sedmi kategoriích mezinárodních skokanských závodů zvítězili Poláci - Kacper Konior, Łukasz Stawowy, Kacper Stosel, Wiktor Fickowski, Kinga Rajda, Monika Luber a Krzysztof Leśniak. Dvě vítězství vybojovali pro české barvy v ročníku 1998 Lukáš Kantor z TJ TŽ Třinec a v ročníku 2003 Petr Vaverka z TJ Frenštát p.R., jehož oddílová kolegyně Klára Kubečková obsadila stříbrnou pozici mezi dívkami na můstku HS 19.

V nastávajícím víkendu 11. a 12. června se uskuteční ve stejném obsazení v novém skokanském areálu polském Bystrém dvojzávod Polského turné a ve čtvrtek 16. června 2011 se na oplátku zúčastní Poláci zahajovacího závodu 23. ročníku Beskydského turné v areálu „na Horečkách“ ve Frenštátě p.R. a následujících dnech v Rožnově p.R., Kozlovicích a třineckém Nýdku.

Foto: Lukáš Kantor na archivním snímku (autor: sed)

Jiri
Komentáře ke zprávě: