Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.09.2018 - 07:37:07
Nového trenéra budou mít také Norky
22.4.2011 - 08:24 - skokanky - Rostislav Kala


Téměř měsíc po jmenování nového trenéra norské skokanské reprezentace se zdá, že také ženy ze země fjordů převezme v nadcházející sezoně nové trenérské duo. Kandidáta na post hlavního kouče Christiana Meyera by přitom měl doplnit asistent nejpovolanější - bývalý skokan a vítěz Turné 4 můstků z roku 2004 - Sigurd Pettersen.

Podle nejnovějších zpráv deníku 'Verdens Gang' byl Pettersen osloven norským lyžařským svazem, přičemž v současné době dokončuje studium na univerzitě a měl by příštím rokem obdržet trenérskou licenci. Vytvořil by tak zřejmě dvojici s jiným bývalým norským skokanem - Christianem Meyerem. Ten je hlavním kandidátem na post trenéra ženské reprezentace. Dosud se věnoval trénování norské mládeže.

Sportovní ředitel norského lyžařského svazu Clas Brede Bråthen prozatím nepotvrdil, kteří adepti byli osloveni, nicméně výběr trenérů týmu žen by měl být proveden v následujících týdnech. Kladně se k aktuální zprávě vyjádřily také nejlepší skokanky norské reprezentace - Anette Sagen a Line Jahr: „Pokud jsou tyhle zprávy pravdivé, bylo by to skvělé! Sigurd je sympatický muž a má mnoho zkušeností," shodly se skokanky v rozhovoru pro 'Verdens Gang'.


Zdroj: skijumping.de
Foto: Sigurd Pettersen (zdroj: skokinarciarskie.pl)

Rostislav Kala
Komentáře ke zprávě: