Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 23.09.2018 - 15:07:16
CoCž ohlédnutí - Sezóna Daniely Iraschko
13.3.2011 - 00:20 - skokanky - Anežka Mockovčiaková


Pro fanoušky skoků na lyžích se blíží ten nejsmutnější okamžik roku. Opět se budeme muset na pár měsíců rozloučit se svým oblíbeným sportem. Zatímco Světový pohár má na programu ještě závody v Planici, pohár žen je již minulostí. Jaká byla pro skokanky sezóna 2010/2011? Pojďme se podívat!

Kontinentální pohár žen odstartoval 7. 12. 2010 ve finském Rovaniemi a japonské Zao bylo 9. 3. 2011 místem poslední soutěže. Tradičně se neobešel bez komplikací v podobě špatných povětrnostních podmínek. Přírodě přeci jen neporučíme. Závody byly přesouvány a rušeny. Vzpomeňme například zrušený víkend v Hakubě. Většina závodů však odehrála bez problémů a přinesla fanouškům nemalé množství sportovních emocí.


Kralování Daniely Iraschko, nejlepší Češka 33. Doleželová
Letošní seriál byl v jasné režii rakouské skokanky Daniely Iraschko. Novopečená mistryně světa si první místo vysloužila 1445 body. Na nejvyšším pódiovém stupínku stanula celkem desetkrát a pouze jedenkrát skončila hůře než druhá (5. v Zakopanem). Druhé místo může oslavovat mladičká Francouzka a bronzová z MS Coline Mattel s 1100 body. Třetí ženou celkového pořadí CoC se stala Slovinka Eva Logar se 704 body.

Konečné zúčtování dopadlo v případě českých barev nejlépe pro 33. Michaelu Doleželovou se 131 body. 35. pozici si „vyskákala“ Vladěna Pustková s celkovým počtem 115 bodů a Lucie Míková bere letos 46. místo se 43 body.


Foto: Michaela Doleželová (autor: Michaela Vondrášková)


A jak vidí uplynulou sezónu samotné závodnice? Na to se aktérek zeptala redakce skoky.net!

Vlaďka Pustková – 35. v celkovém pořadí
„Začátek sezony jsem měla slušně rozjetý, ale jak přibývalo závodů, ubývalo sil a teď na konci sezony už jsem cítila, že se trápím. Musím se hlavně naučit závodit a udržet chladnou hlavu, v tom je asi mje největší problém."


Foto: Vlaďka Pustková (autor: Michaela Vondrášková)

Ulrike Gräßler - 7. v celkovém pořadí
„Na začátku sezóny jsem nebyla tak dobrá, ale ušlo to a věděla jsem, že to může být lepší. Začátkem ledna jsem skákala opravdu dobře, pak jsem ale po jednom skoku spadla a byla jsem dva dny v nemocnici - tou dobou byly závody v Německu. Po pádu jsem nebyla v dobré formě a výsledky tomu odpovídaly. Ale bojovala jsem a závod od závodu jsem byla lepší. Týden před Mistrovstvím světa v Oslu jsem dvakrát získala druhé místo v Ramsau, takže jsem se na MS opravdu těšila. Moje skoky byly dobré, ale v druhém kole jsem neměla tolik štěstí a skončila jsem 19. (po prvním kole jsem byla 3.). To pro mne bylo zklamání a také to, že nám opět nepřálo počasí. Teď se ale moc těším na další sezónu a na premiéru Světového poháru."


Foto: Ulrike Gräßler (autor: Michaela Vondrášková)

Juliane Seyfarth - 8. v celkovém pořadí
"V podstatě jsem měla dobrou sezónu. Po menších problémech na začátku sezóny, jsem byla schopná nalézt dobrou formu začátkem ledna a osmkrát jsem dosáhla na TOP6, to bylo skvělé. Bylo pouze jedno pódium, to je to, co chci zlepšit do budoucna. Chtěla bych dosáhnout více pódiových umístění. Proto budu toto léto velmi tvrdě trénovat. Jediná věc, která pro mne byla letos opravdu těžká, bylo MS v Oslu. Měla jsem velmi dobré skoky v tréninku, bylo to na skvělé umístění, ale pak byl během závodu opravdu velký vítr a potom, co jsem byla třikrát odvolána z lavičky, jsem měla velkou smůlu a skončila až 31. V budoucnu ale budu připravená na více šancí."


Foto: Juliane Seyfarth (zdroj: skijaksi-skokovi.com)


Lindsey Van – 9. v celkovém pořadí
„Tato sezóna byla v pohodě, ale neměla jsem žádné skvělé výsledky. Dosáhla jsem čtyřikrát na pódium, ale nevyhrála jsem ani jednou. Odskákala jsem pouze půlku ze všech závodů CoC, protože jsem se připravovala na Mistrovství světa v Oslu, ale počasí tam nebylo dobré. Bylo hodně větrno a mlha. Skoky jsou venkovní sport, s tím musíte počítat. Jsem šťastná, že náš sport se posouvá dopředu. Doufám, že IOC (Mezinárodní olympijský výbor) udělá správnou věc a zařadí náš sport na Olympijské hry. Náš sport se v několika předešlých letech tolik vyvinul a je dobré vidět, kolik nových skokanek přichází a zůstává."


Foto: Lindsey Van (autor: Michaela Vondrášková)

Anja Tepeš – 15. v celkovém pořadí
„Jsem opravdu spokojená s touto sezónou. Znamená pro mne mnoho, protože to bylo poprvé od mého zranění kolene, kdy jsem se vrátila do TOP 6 v závodech. Mohla jsem tím sama sobě dokázat, že mohu být jednou z nejlepších sportovkyní této disciplíny. Nejsem spokojená pouze s juniorským mistrovstvím světa v Estonsku a Mistrovstvím světa v Oslu, protože vím, že jsem mohla být daleko lepší."


Foto: Anja Tepes (autor: Michaela Vondrášková)


Všechny skokanky jsou po katastrofě v Japonsku v pořádku!
Konec Kontinentálního poháru bohužel zasáhla nesmírná katastrofa v podobě zemětřesení a následné vlny tsunami v Japonsku. Všechny skokanky, které se právě touto dobou vracely zpět do svých domovů, jsou v pořádku! Evropská výprava odletěla několik hodin před katastrofou a japonské závodnice měly obrovské štěstí, když stihly těsně před úderem zemětřesení vzlétnout z letiště Sendai. Bohužel některá z japonských děvčat žijí v postižených oblastech, ale podle dostupných informací byly odvezeny do bezpečí.

Konečné hodnocení Kontinentálního poháru žen 2010/2011


Hlavní foto: Daniela Iraschko (zdroj: uk.eurosport.yahoo.com)

Anežka Mockovčiaková
Komentáře ke zprávě: