Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.09.2018 - 07:37:09
Italský skokanský tým žen potkala tragédie
11.1.2011 - 18:44 - skokanky - Michaela Vondrášková


Závody Kontinentálního poháru žen ve Schonach-Schönwaldu se v pátek na večer změnily v tragédii, když teprve 17-letá Italka, Simona Senoner, zkolabovala ve svém hotelovém pokoji, kde byla nalezena jednou ze svých týmových kolegyň. Pomoc zdravotního týmu nepomohla, a tak byla Senoner převezena do nejbližší nemocnice, kde bohužel krátce po příjezdu zemřela. Příčina její smrti je dosud neznámá.

Nemocná Simona Senoner odpočívala na svém pokoji v Schonachu, s myšlenkou že nastoupí do sobotního závodu. Právě když vylézala ze sprchy, zkolabovala a po několika minutách byla nalezena jednou ze svých týmových kolegyň. Poté co se zdravotní tým neúspěšně pokoušel o resuscitaci, upadla Simona do komatu, a proto musela být převezena do nejbližší nemocnice ve Freiburgu, kde nedlouho po příjezdu zemřela. Doktoři věří, že smrt byla přirozená. Již byly provedeny dvě pitvy, ale i přesto doktoři stále nevědí příčinu smrti mladé skokanky.

Simona Senoner se narodila 12. června 1993 v italském městě Bolzano. Než odstartovala svou skokanskou kariéru, věnovala se běhu na lyžích. V roce 2002 přešla ke skokům a začala reprezentovat skokanský klub Gardena. Mezi její největší úspěchy patří desáté místo na Mistrovství světa juniorů z polského Zakopane, které jí přineslo zasloužené místo také v ženském italském národním týmu. V Kontinentálním poháru žen se nejvýše vyšplhala na 15. pozici v závodě v italském Dobbiaco.


Italský národní tým (zdroj: archiv Roberty D´Agostiny)

Podle jejích týmových kolegyň, koučů a technického personálu je Simona velkorysá, milá, ochotná a pomáhá lidem, kteří jsou v nouzi. Dívka, která má ráda každého, směje se, je plná energie a má obrovskou vášeň pro sport. Říkají v přítomném čase protože: „Vždy tu bude s námi... V našich srdcích... Teď když jsi se stala andělem... Leť! S láskou, tvoje skokanské sestry: Liza Demetz, Roberta D´Agostina, Veronice Gianmoena, Evelyn Insam, Elena Runggaldier a Barbara Stuffer." „S tímto posledním letem zůstane v srdci našeho týmu. Trenéři Fabian Ebenhoch, Alessio Bolognani a celý technický personál."


Zdroj: skijumping-news.com, vlastní
Hlavní foto: Simona Senoner (zdroj: archiv Roberty D´Agostiny)

Michaela Vondrášková
Komentáře ke zprávě: