Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 19.01.2017 - 07:28:32
Letní Mistrovství ČR žáků a žaček v Desné
31.10.2010 - 12:05 - děti a dorostenci - Jiri


Lyžařský oddíl JKL Desná uspořádal v sobotu 9. října 2010 na rekonstruovaných můstcích K 60, K 38 a K 20 m s finskou umělou hmotou a nerezovou nájezdovou stopou ve skokanském areálu Na Malé straně v Desné v Jizerských horách Letní Mistrovství České republiky ve skoku na lyžích jednotlivců pro rok 2010 v kategoriích žáků a žaček a Letní Republikové klasifikační závody předžáků a dorostu. Celkem startovalo za chladného ale chvílemi i slunečného podzimního počasí 106 závodníků a závodnic z celé České republiky.

V kategorii starších žáků Ž 13+14 (*1997 a 1998) vybojoval na můstku K = 60 m v konkurenci 21 závodníků zlatou medaili a titul Mistra ČR Lukáš Daněk z LSK Lomnice n.P. ziskem 251,6 bodů za dva shodné skoky 64,5 metrů s osmibodovým náskokem před 2. Viktorem Poláškem z SKL Nové Město n.M. (243,9 b., 63,5+62,5 m) a s jedenadvaceti bodovou převahou před 3. Dušanem Doleželem ze Sokola Kozlovice (230,6 b., 61+63 m).

Čtvrté místo obsadil Lukáš Kantor z TJ TŽ Třinec (225,1 b., 59+60 m) před 5. Danielem Holubem z SK Ještěd Liberec (224,7 b., 60+60,5 m) a oddílovým kolegou 6. Damiánem Lasotou (214,5 b., 58,5+59 m). Na 7. místě skončil Ondřej Pažout ze Ski Klubu Harrachov (207 b., 56,5+58,5 m) před domácím Markem Štěpničkou z JKL Desná v Jiz.h. (200,2 b., 56+57 m) a jeho oddílovým kolegou Davidem Zemkem (166,9 b., 50+51 m), který se dělil o 9. místo s Ondřejem Krpcem ze Sokola Kozlovice (166,9 b., 45,5+55,5 m). Za jedenáctým Filipem Černým z SK Ještěd Liberec (166,7 b., obsadil 12. místo Jakub Machula z TJ Frenštát p.R. (164,7 b., 49,5+51 m).

Na menším můstku K=40 m vybojoval zlatou medaili v kategorii mladších žáků Ž 11+12 (*1999 a 2000) a titul Mistra ČR domácí závodník David Zemek z pořádající JKL Desná v Jiz.h. ziskem 219 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 39 a 38,5 metrů o 8,3 bodů před Přemyslem Jačkem z LSK Lomnice n.P. (210,7 b., 39+37 m) a 3. Jakubem Drbohlavem z SK Ještěd Liberec (208,3 b., 28,5+38 m).

Čtvrté místo v konkurenci 15 startujících obsadil Ondřej Krpec ze Sokola Kozlovice (200,3 b., 38+36 m) s odstupem 10 bodů na 5. Stanislava Dostála ze Ski Klubu Harrachov (190,4 b., 35,5+36,5 m).Šestý skončil Matěj Čejchan z LSK Lomnice n.P. (185,4 b., 35+34,5 m) před 7. Marcelem Vyvialem z TJ Sokol Kozlovice (183,1 b., 35+35,5 m), 8. pádem postižený Robert Szymeczek z TJ TŽ Třinec (175,8 b., 37,5p+36,5 m), 9. Sebastian Kellermann z TJ Frenštát p.R. (170,9 b., 33+34 m), a 10. Matějem Hájkem ze Ski Klubu Harrachov (152,5 b., 30,5+32 m). Jedenácté místo obsadil Lukáš Kuběna z TJ Rožnov p.R. (143,4 b., 31,5+30,5 m) před 12. Matyášem Vávrou (130,3 b., 29+27,5 m) a 13. Romanem Janikem z TŽ Třinec (126,9 b., 27,5+27m).

V Mistrovství ČR starších žaček (*1997 a ml.) na stejném můstku K=40 m vybojovala v konkurenci 9 startujících zlatou medaili Barbora Blažková z pořádajícího JKL Desná ziskem 207,8 bodů nejdelšími skoky v obou kolech 37,5 a 39 metrů s devítibodovým náskokem před Michaelou Rajnochovou z TJ Frenštát p.R. (1198,6 b., 36,5+36,5 m) a svými dvěma oddílovými kolegyněmi 3. Zdenou Pešatovou (186,6 b., 34+36,5 m), 4. Karolínou Indráčkovou (167,2 b., 32,5+33,5 m), 5. Veronikou Ptáčkovou z SK Ještěd Liberec (113,3 b., 25,5+26 m) a dalšími dvěma skokankami JKL 6. Desná Lindou Ptáčníkovou (113 b., 26,5+26 m) a 7. Janou Mrákotovou (92,8 b., 22,5+24 m).

V Mistrovství ČR mladších žaček (*1999 a ml.) se na menším můstku K=24 m představilo šest závodnic. Titul a zlatou medaili vybojovala Zdena Pešatová z pořádajícího JKL Desná v Jiz.h. ziskem 167,5 bodů nejdelšími skokyv obou kolech 19,5 a 18,5 metrů před svou oddílovou kolegyní Janou Mrákotovou (149,4 b., 16,5+17 m) a dvěma skokankami SK Ještěd Liberec 3. Simonou Weinlichovou (148,1 b., 17+18 m), 4. Štěpánkou Ptáčkovou (134,1 b., 16+16,5 m) a dvojicí frenštátských závodnic Lucií Hoferovou (131,9 b., 16,5+17 m) a Klárou Kubečkovou (82,8 b., 12+12 m).

V Letním Mistrovství ČR nejmladších žáků Ž 9+10 (*2001 a ml.) se na můstku K 24 m představilo 19 závodníků. S dvanáctibodovým náskokem zvítězil Matěj Čejchan z LSK Lomnice n.P. ziskem 174,7 bodů za nejdelší skoky v obou soutěžních kolech 20 a 19,5 metrů s náskokem 5,8 bodů před 2. Ladislavem Horáčkem ze Ski Klubu Harrachov (168,9 b., 19,5+19 m) a více než dvacetibodovým náskokem před 3. Marcelem Matušínským z TJ Sokol Kozlovice (152 b., 17,5+18 m) a jeho oddílovým kolegou 4. Davidem Tabachem (149,1 b., 17,5+17,5 m). Páté místo obsadil Lukáš Kohlberger z pořádající JKL Desná v J.h. (140,4 b., 16,5+17 m) před 6. Kryštofem Pokorným z SK Ještěd Liberec (135,9 b., 16,5+17 m) a jeho oddílovým kolegou 7. Jakubem Šikolou (127,8 b., 15,5+16 m), 8. Kryštofem Blaníkem ze Sokola Kozlovice (126,9 b., 16,5+17 m), 9. Petrem Šablaturou ze Ski Klubu Harrachov (122,4 b., 15,5+15,5 m).

Za 10. Philipem Kellermannem z TJ Frenštát p.R. (112,3 b., 14+15 m), jehož oddílový kolega Jakub Pokorný (111,7 b., 14,5+15m) obsadil 12. místo. Ze skokanů TJ Frenštát p.R. startujících mimo soutěž dosáhli výkonů: Benedikt Holub (129,1 b., 16+16,5 m), Vojtěch Matějka (93,4 b., 13+13 m) a Patrik Julínek (83,9 b., 14p+12 m).

V Letních Republikových klasifikačních závodech dorostenců zvítězil na můstku K=60 m Tomáš Vančura z TJ Rožnov p.R. ziskem 240,4 bodů za nejdelší skoky v obou soutěžních kolech 62 a 64 metrů s dvanáctibodovým náskokem před Kristianem Gryczukem ze Ski Klub Harrachov (228,1 b., 60+61,5 m) a Tomášem Portykem z LSK Lomnice n.P. (225,8 b., 59+63 m), jehoč oddílový kolega Martin Dufek (207,8 b., 59,5+57,5 m) obsadil 4. místo před 5. Radimem Foldynou z TJ Sokol Kozlovice (170,4 b., 50+53,5 m), 6. Petrem Cábem z TJ Rožnov p.R. (168,5 b., 50+52,5 m), 7. Jakubem Špokem z TJ Sokol Kozlovice (166,8 b., 51+51 m) a 8. Tomášem Holanem z LSK Lomnice n.P. (121,9 (37+49 m).

Foto: Vyhlášení ml.žáků 2 Ondřej Krpec KOZ 1 David Zemek DES 3 Robert Szymeczek TŽT (autor: sed)

Jiri




Komentáře ke zprávě: