Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 20.09.2017 - 18:27:56
Letní Mistrovství ČR žáků a dorosteneců
30.10.2010 - 14:51 - děti a dorostenci - Jiri


Lyžařský oddíl JKL Desná uspořádal v pátek 8. října 2010 večer při umělém osvětlení na rekonstruovaných můstcích K 60, K 40, K 24 a K 8 m s finskou umělou hmotou a nerezovou nájezdovou stopou ve svém skokanském areále „Na Malé straně“ v Desné v Jiz.h. Letní RKZ předžáků a předžaček, Letní Mistrovství České republiky dvoučlenných družstev žáků a žaček, Letní RKZ družstev dorostenců a závod veteránů na umělé hmotě pro rok 2010. Startovalo celkem 33 družstev z celé České republiky a 9 veteránů.

V podvečerním programu se uskutečnily RKZ předžáků a předžákyň na nejmenším můstku v areálu s konstrukčním bodem K=8 m pokrytém celém finskou umělou hmotou bez nerezového nájezdu, což řadě začátečníků dělalo problémy. Mezi desítkou předžáků (*2003 a mladší) zvítězil favorizovaný Radim Sudek z LSK Lomnice n.P. nejdelšími skoky v obou kolech 6 a 6,5 metrů celkovým ziskem 178 bodů s jedenáctibodovou převahou před svým oddílovým kolegou 2. Janem Šimkem (167 b., 6+5,5 m) a domácím zástupcem 3. Davidem Peštou z pořádajícího JKL Desná v Jiz.h. (152 b., 5,5+4,5 m). O 4. místo se podělili Matěj Drbohlav s SK Ještěd Liberec (151 b., 5+5 m) a Lukáš Láska z LSK Lomnice n.P. (151 b., 5+5 m) před svým oddílovým kolegou Pavlem Bernátem (147,5 b., 4,5+5 m). Desítku předžáků uzavíral nejmladší tříletý startující Lukáš Matušínský (*2007) z TJ Sokol Kozlovice (65,5 b., 2,5p+3p m).

Na stejném můstku ovládly zcela stupně vítězů tři předžačky z SK Ještěd Liberec v pořadí: 1. Anna Černá (153 b., 5+5 m), 2. Sandra Weinlichová (149,5 b., 5,5+4,5 m) a 3. Karolína Sadvarová (134,5 b., 4+5 m) před domácí favoritkou Terezou Koldovskou z JKL Desná (132 b., 4+4 m) a dvěma předžačkami ze Ski Klubu Harrachov Šárkou Slavíkovou (123,5 b., 3,5+3,5 m) a Andreou Pánkovou (97,5 b., 2,5+2,5 m).

V Letním Mistrovství ČR družstev nejmladších žáků Ž 9+10 (*2001 a 2002) zvítězila na můstku K  24 m v konkurenci 9 družstev ziskem 271,9 bodů dvojice TJ Sokol Kozlovice v sestavě David Tabach (136 b., 16,5+16,5 m) a Marcel Matušínský (135,9 b., 16,5+17 m) těsně o 3,1 bodu před družstvem Ski Klub Harrachov s 268,8 body v sestavě Petr Šablatura (104,8 b., 14+15 m) a Ladislav Horáček(154,4 b., 19,5+18,5 m). Třetí místo obsadila s dvacetibodovým odstupem dvojice SK Ještěd Liberec s 251,2 body tvořená Mikulášem Slukou (130,1 b., 16+17,5 b.) a Jakubem Šikolou (121,8 b., 16+15,5 m).

Čtvrté místo obsadila ziskem 188,9 bodů dvojice TJ Frenštát p.R. v sestavě Jakub Pokorný (89,8 b., 13+13,5 m) a Philip Kellermann (99,1b., 15+16 m) před 5. TJ Sokol Kozlovice se 177,5 body v sestavě David Březný (61,9 b., 10,5+10,5 m) a Kryštof Blaník (115,6 b., 15+15 m) a 6. II. družstvem SK Ještěd Liberec se 170,3 body složeném z Matěje Fadrhonce (56,7 b., 12p+12,5p m) a Kryštofa Pokorného (113,6 b., 15+15 m).

Na můstku K 40 m vybojovalo v konkurenci 7 startujících družstev titul Letních Mistrů ČR a zlaté medaile v kategorii mladších žáků (ročníků 1999 a ml.) ziskem 419,9 dvoučlenné domácí smíšené družstvo David Zemek (222,8 b., 39,5+39,5 m) a Zdena Pešatová (197,1 b., 36,5+36,5 m) z JKL Desná v Jiz.h. před 2. družstvem LSK Lomnice n.P. se ziskem 395,4 bodů v sestavě Přemysl Jaček (191,9 b., 38p+39 m) a Matěj Čejchan (203,5 b., 39,5+41 m) a 3. družstvem TJ Sokol Kozlovice v sestavě Marcel Vyvial (176,9 b., 33+36,5 m) a Ondřej Krpec (203,5 b., 38+37 m). Čtvrté skončilo družstvo TJ TŽ Třinec se 347,1 body, složené z Romana Janika (130,9 b., 28+29 m) a Roberta Szymeczka (216,2 b., 38+40,5 m) před 5. družstvem Ski Klubu Harrachov s 342,9 body, složené ze Stanislava Dostála (197,9 b., 37,5+37 m) a Matěje Hájka (155,0 b., 29+31 m). Šesté místo obsadilo družstvo TJ Frenštát p.R. v sestavě Matyáš Vávra (118,8 b., 25,5+28,5 m) a Sebastian Kellermann (210,9 b., 38+39 m) s 265 body.

V Letním Mistrovství České republiky v kategorii dvoučlenných družstev starších žaček (roč.1997 a ml.) zvítězily na můstku K = 40 m s převahou přes 150 bodů domácí skokanky JKL Desná ziskem 385,1 bodů v sestavě Karolína Indráčková (172,6 b., 33+35 m) a Barbora Blažková (212,5 b., 33+35 m) před družstvem SK Ještěd Liberec s 231,0 body složeném ze Simony Weinlichové (113,0 b., 26+26,5 m) a Veroniky Ptáčkové (118,0 b., 25,5+27 m) a II. domácím družstvem JKL Desná, které v sestavě Jana Mrákotová (103,5 b., 25+25 m) a Linda Ptáčníková (124,7 b., 27,5+28,5 m) získaly 228,2 bodů.

V kategorii starších žáků (roč. 1997 a 1998) vybojovalo na větším můstku K 60 m v konkurenci 10 družstev Titul Mistrů ČR a zlaté medaile ziskem 431,0 bodů družstvo TJ TŽ Třinec, složené z Lukáše Kantora (214,7 b., 58+57,5 m) a Damiána Lasoty (216,3 b., 56,5+60,5 m) před 2. družstvem SK Ještěd Liberec v sestavě Filip Černý (177,3 b., 52+52 m) a Daniel Holub (210,5 b., 59+56 m) s 387,8 body a před 3. dvojicí Sokola Kozlovice v sestavě Ondřej Krpec (161,3 b., 48,5+51 m) a Dušan Doležel (196,6 b., 53+58,5 m) s 357,9 body. Čtvrté místo obsadila ziskem 346,8 bodů dvojice Ski Klubu Harrachov ve složení Jan Vytrval (168,7 b., 50+50,5 m) a Ondřej Pažout (178,1 b., 52+52 m) před 5. družstvem JKL Desná v Jiz.h. ve smíšeném složení Marek Štěpnička (174,1 b., 57,5+46,5 m) a Barbora Blažková (141,7 b., 44+49 m) s 315,8 body těsně před družstvem oddílových kolegů Jakubem Zemkem (165,2 b., 51,5+49 m) a Zdenou Pešatovou (149,3 b., 47+47,5 m) s 314,5 body. Na 7. místě skončilo s 292 body smíšené družstvo TJ Frenštát p.R. sestavené z Michaely Rajnochové (141,1 b., 51+43 m) a Jakuba Machuly (150,9 b., 47+49 m) před dvojicí Ski Klubu Harrachov v sestavě František Slavík (111,8 b., 43+39 m) a Michal Čech (169,5 b., 51+51,5 m).

Po zranění Františka Holíka po skoku na 68 metrů ve zkušebním kole. který skončil pádem na dojezdu a zranění po kolizi na přechodu umělé hmoty a drnů zatravněni, startoval za favorizované družstvo LSK Lomnice n.P. jen sám Lukáš Daněk , který po nejdelších skocích 61 a 61,5 metrů obsadil ziskem 234,5 bodů 9. místo.

V Letním Republikovém klasifikačním závodě dorostenců (*1995 a 1996) zvítězila na můstku K 60 m v konkurenci 6 družstev ziskem 468,3 bodů dvojice LSK Lomnice n.P. v sestavě Martin Dufek (220,6 b., 60,5+61 m) a Tomáš Portyk (2137,7 b., 62,5+65,5 m) s náskokem více než 70 bodů před 2. dvojicí TJ Rožnov p.R. s 397,3 body v sestavě Petr Cáb (153,2 b., 48+50 m) a Tomáš Vančura (244,1 b., 63,5+63 m) a 3. dvojicí TJ Sokol Kozlovice s 358,9 body v sestavě Radim Foldyna (178,7 b., 52,5+53 m) a Jakub Špok (180,2 b., 53+52,5 m).

Závody veteránů se uskutečnily na závěr večera ve dvou kategoriích na můstku K=40 m a byla v nich hodnocena jen délka.

V mladší z nich (do 50 let) zvítězil Rudolf Jeřábek z SK Ještěd Liberec ziskem 131,2 bodů za nejdelší skoky 41,5 a 42 metrů, před 2. Marcelem Kantorem z TJ TŽ Třinec (124,8 b., 40,5+41 m) a 3. Josefem Hlavou z SK 09 (121,6 b., 40+40,5 m). Dále pak 4. Samuel Jirsák z SK Ještěd Liberec (115,2 b., 39+39,5 m) a 5. domácí borec Vladimír Ptáčník z JKL Desná v Jiz.h. (92,8 b., 35,5+36 m) viz obr.

Ve starší kategorii (nad 50 let) zvítězil s téměř desetibodovou převahou Zbyněk Mikeska z TJ Sokol Kozlovice ziskem 100,8 bodů za nejdelší skoky 36,5 a 37,5 metrů před 2. domácím skokanem Stanislavem Tomešem z JKL Desná v J.h. (91,2 b., 35+36 m) a dvěma skokany TJ Rožnov p.R. - 3. Josefem Pavlicou (83,2 b., 34+34,5 m) a jeho bratrem 4. Janem Pavlicou (65,6 b., 31,5+31,5 m).

Foto: Vyhlášení M-ČR družstev nejml. žáků 1. David Tabach a Marcel Matušínský KOZ (autor: sed)

Jiri




Komentáře ke zprávě: