Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.09.2018 - 07:38:56
O startu skokanek na ZOH rozhodne až MS
27.10.2010 - 01:21 - skokanky - Simona Horká


Skokanky, které se snaží o zařazení jejich sportů do programu olympijských her, nemají ještě vyhráno. Stále musí čekat na rozhodnutí o jejich olympijském debutu. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) se v Acapulcu (Mexiko) vyjádřil k návrhu zahrnutí skoků na lyžích žen a dalších sedmi disciplín do olympijského programu. Skoky na lyžích žen musí nejprve splnit stanovenou podmínku při Mistrovství světa v Oslu. To znamená: Jen, když proběhne závod žen při mistrovství světa v Oslu úspěšně, budou moci být ženské skoky na lyžích součástí olympijských hrách 2014 v Sochi.


Tlak na „mladé" sporty
„Je to frustrující a bolí to. Teď musíme ještě půl roku čekat," řekla Ulrike Gräßler, která kritizuje to, že je nyní na mladé sporty vyvíjen tak velký tlak.


Foto: Ulrike Gräßler (autor: Michaela Vondrášková)

Teprve několik měsíců před olympijskými hrami 2010 ve Vancouveru byly ženské skoky odmítnuty. Skokanky dokonce organizační výbor ve Vancouveru zažalovaly, podle jejich názoru bylo vyčlenění z OH proti kanadským zákonům o diskriminaci. Soud však tehdy zdůraznil, že na místní pořadatele se kanadská práva nevztahují, jen Mezinárodní olympijský výbor (MOV) může určit, které sporty budou na olympiádě zastoupeny a které ne. A u MOV převládl názor, že není dostatek skokanek a jsou mezi nimi velké výkonností rozdíly.

Zda dostanou skokanky na ZOH v ruské Sochi zelenou se ukáže až po únorovém Mistrovství světa v Oslu, kdy pověřené osoby rozhodnou o olympijské budoucnosti tohoto sportu.


Zdroj: berkutschi.com
Hlavní foto: Anette Sagen, Lindsey Van (zdroj: skijumping.pl)

Simona Horká
Komentáře ke zprávě: