Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 25.09.2017 - 22:21:47
11. ročník Poháru Valašského království
15.10.2010 - 10:11 - děti a dorostenci - Jiri


V neděli 3. října 2010 uspořádal oddíl klasického lyžování TJ Rožnov p.R. ve skokanském areálu na Bučiskách za nádherného podzimního počasí Letní republikové klasifikační závody ve skoku na lyžích a severské kombinaci. Na rekonstruovaných rožnovských můstcích s umělou hmotou K15, K 35 a K 70 m se uskutečnil již 11. ročník mezinárodních závodů o Pohár Valašského království závodů žáků, žaček a dorostenců ve skoku na lyžích. Na můstcích startovalo v osmi kategoriích 124 žáků, žaček a dorostenců z ČR a Polska. pěkné poháry předali nejlepším závodníkům při slavnostním vyhlášením vítězů technický delegát Jiří Parma a hlavní rozhodčí Michal Pustějovský.

Jasné vítězství si s více než dvacetibodovým náskokem vybojoval na největším můstku v rožnovském areálu na Bučiskách s konstrukčním bodem K=70 m Tomáš Vančura z pořádající TJ Rožnov p.R. ziskem 252,8 bodů za skoky 76 a 73,5 metrů před Polákem Lukaszem Podžorskim z KS Wisla Ustronianka (231,7 b., 72+71 m), 3. Filipem Sakalou z TJ Frenštát p.R. (220,7 b., 68+70 m). Za dalším Polákem 4. Przemyslawem Kantykou z LKS Klimczok Bystra (211,9 b., 67+69 m) obsadil 5. pořadí Martin Dufek z LSK Lomnice n.P. (171,4 b., 60,5+63 m) před trojicí dorostenců TJ Frenštát p.R. v pořadí: 6. Kristián Dluhoš (135,6 b., 53+56 m), 7. Jan Michálek (135,5 b., 50+60 m) 8. Robertem Měchem (132,4 b., 56+55 m) a 9. Petrem Cábem z pořádající TJ Rožnov p.R. (109,9 b., 47+54 m). V konkurenci 14 startujících obsadil 11. místo Jakub Špok z TJ Sokol Kozlovice (81,9 b., 46+15 m) před svým oddílovým kolegou 12. Radimem Foldynou (66,5 b., 41+44 m).

Na stejném můstku K = 70 m zvítězil v kategorii starších žáků Ž13+14 (*1997 a 1998) jeden z favoritů František Holík z LSK Lomnice n.P. ziskem 228,7 bodů za skoky 34,5 a 35 metrů, kterými porazil pádem postiženého Viktora Poláška z SKL Nové Město n.M. (222,3 b., 68+79p m). Třetím na stupních vítězů byl lepšící se Dušan Doležel z TJ Sokol Kozlovice (210 b., 65+70 m) před 4. Damiánem Lasotou z TJ TŽ Třinec (202,1 b., 65+66,5 m), 5. Markem Štěpničkou z JKL Desná (172,5 b., 55+65 m), 6. Jakubem Dohnalem z LSK Lomnice n.P. (170,9 b., 66+55 m), 7. Lukášem Kantorem z TJ TŽ Třinec (159,8 b., 57+60 m), 8. Polákem Dominikem Kastelikem z PKS Olimpijczyk Gilowice (143,8 b., 56+56 m) a 9. Ondřejem Pažoutem ze Ski Klubu Harrachov (137 b., 53+57 m). V konkurenci 25 startujících obsadil za 11. Filipem Černým z SK Ještěd Liberec (114,7 b., 52+51 m) 12. místo mladší žák David Zemek z JKL Desná (102,2 b., 50+48 m) před svou oddílovou kolegyní 13. Barborou Blažkovou (95,8 b., 45+52 m) a 14. Jakubem Machulou z TJ Frenštát p.R. (84,3 b., 46+46 m), který se o tuto pozici dělil s Michalem Čechem ze ski Klubu Harrachov (84,3 b., 42+50 m).

V kategorii starších žaček Žy 13+14 (*1997 a 1998) zvítězila na můstku K=35 m Barbora Blažková z JKL Desná v Jiz.h. ziskem 215,4 bodů za skoky 34 a 35 metrů o 2 body před 2. Michaelou Rajnochovou z TJ Frenštát p.R. (213,4 b., 33,5+35,5 m) a trojicí svých oddílových kolegyň 3. Karolínou Indráčkovou (191,4 b., 30+34 m), 4. Zdenou Pešatovou (188,3 b., 29+34 m), 5. Lindou Ptáčníkovou (118,6 b., 23+25 m). Šesté místo obsadila Veronika Ptáčková z SK Ještěd Liberec (116,6 b., 21,5+24,5 m) před 7. Janou Mrákotovou z JKL Desná (106,4 b., 22+22 m) a 8. Veronikou Pánkovou ze Ski Klubu Harrachov (91,4 b., 20,5+21 m). Mimo soutěž startující dorostenka Kamila Kubenková z TJ Frenštát p.R. dosáhla výkonu 79,1 bodů za skoky 19 a 19,5 metrů.

Mladší žáci kategorie Ž 11+12 (*1999 a 2000) startovali již na větším můstku K=35 m, kde si připsali Poláci jediné těsné vítězství díky Bartoszi Czyžovi z KS Wisly Ustronianka (224 b., 34,5+35,5 m), který porazil o 0,8 bodu 2. Davida Zemka z JKL Desná v J. h. (223,2 b., 33,5+36 m) a o 1,5 bodu svého krajana Kacpera Koniora z LKS Klimczok Bystra (222,5 b., 34+36 m).

Čtvrté místo obsadil Stanislav Dostál ze Ski Klubu Harrachov (211,8 b., 33+35 m) před 5. Ondřejem Krpcem z TJ Sokol Kozlovice (209,1 b., 33+35,5 m), 6. Robertem Szymeczkem z TJ TŽ Třinec (206,1 b., 31+35 m), 7. Jakubem Drbohlavem z SK Ještěd Liberec (205,8 b., 33+35 m) a 8. Přemyslem Jačkem z LSK Lomnice n.P. (204,9 b., 32,5+34 m). Z beskydských skokanů se mezi plejádu Poláků dále prosadili 11. Marcel Vyvial z TJ Sokol Kozlovice (194,7 b., 31+33,5 m), 15. Lukáš Kuběna z pořádající TJ Rožnov p.R. (135,3 b., 27,5+25,5 m), 16. Roman Janik z TJ TŽ Třinec (130,6 b., 24+27 m) 18. Matyáš Vávra z TJ Frenštát p.R. (127,8 b., 25+25,5 m) a 21. Marcel Matušínký z TJ Sokol Kozlovice (117,1 b., 23,5+25 m).

Mladší žačky (*1999 a 2000) skákaly na můstku K15 m. Zvítězila Zdena Pešatová z JKL Desná ziskem 208,5 bodů skoky 13 a 14,5 metrů před 2. Simonou Weinlichovou (186,6 b., 13,5+13 m) a svou oddílovou kolegyní Janou Mrákotovou (177,1 b., 11,5+12,5 m).

Na menším můstku K=15 m zvítězil v kategorii Žáků 9+10 (*2001 a 2002) v konkurenci 25 startujících Matěj Čejchan z LSK Lomnice n.P. ziskem 194,7 bodů za skoky 14 a 12,5 metrů těsně jen o 0,4 bodu před Polákem Patrykem Watrobou z PKS Olimpijczyk Gilowice (193,7 b., 13+12.5 m) a jeho krajanem 3. Szymonem Jojko z KS Wisla Ustronianka (182,6 b., 13,5+13 m). Čtvrté místo obsadil Kryštof Pokorný z SK Ještěd Liberec (172,2 b., 12,5+13 m) před Polákem Dawidem Kurkem z KS Wisla Ustronianka(171,9 b., 11,5+12 m) a 6. Lukášem Kohlbergerem z JKL Desná (168,1 b., 12,5+11,5 m). Za 7. Marcelem Matušínským ze Sokola Kozlovice (165,9 b., 11,5+12 m) který se dělil o toto pořadí s Ladislavem Horáčkem ze Ski Klubu Harrachov (165,9 b., 11,5+12 m) obsadil 9. místo Mikuláš Sluka z SK Ještěd Liberec (163,2 b., 11,5+11,5 m) před 10. Davidem Tabachem z TJ Sokol Kozlovice )161,2 b., 10,5+12,5 m). Ze závodníků TJ Frenštát p.R. obsadil 13. místo Philip Kellermann (145,2 b., 10+10,5 m), 18. Jakub Pokorný (118,9 b., 8+8 m) a 20. Václav Šmahlík (111,4 b., 10p+8,5 m). Mimo soutěž pak ze začínajících frenštátčanů dosáhli výkonů: Benedikt Holub (171,6 b., 12,5+11 m), Vojtěch Matějka (153,1 b., 10,5+11 m) a Patrik Julínek (139,3 b., 10+9,5 m).

Na stejném můstku K=15 m startovaly i 4 nejmladší žačky (*2001 a 2002). Nejdelšími stylovějšími skoky v obou kolech 2 x 12,5 metrů zvítězila ziskem 184,5 bodů Štěpánka Ptáčková z SK Ještěd Liberec před dvěma skokankami TJ Frenštát p.R. 2. Lucií Hoferovou (174,8 b., 12+12,5 m), 3. Klárou Kubečkovou (134,2 b., 9+9 m) a svou oddílovou kolegyní Sandrou Weinlichovou (108,5 b., 8,5+9 m).

Na nejmenším můstku K=7m si ve společné kategorii předžáků a předžaček (*2003 a ml.) zopakoval v konkurenci 18 startujících své sobotní vítězství z frenštátských Horeček Radim Sudek z LSK Lomnice n.P., který za nejdelší skoky v obou kolech 7 a 7,5 metrů získal celkem 202 bodů. Na dalších třech místech skončili jeho oddíloví kolegové 2. Pavel Bernát (199,5 b., 6,5+7 m), 3. František Janota (193 b., 6,5+6 m), 4. Lukáš Láska (186,5 b., 6+6 m) před 5. Janem Pleštilem z SK Ještěd Liberec (184 b., 6,5+7 m) a 6. Adamem Jurajdou z pořádající TJ Rožnov .R. (183,5 b., 5,5+6 m). Nejlepší z předžaček Karolína Sadvarová z SK Ještěd Liberec (167,5 b., 5+6 m) obsadila 9. místo před svou oddílovou kolegyní 10. Annou Černou (162 b., 4,5+5 m). Z předžáků TJ Frenštát p.R. obsadil 12. místo Petr Vaverka (155 b., 4,5+4,5 m), 14. Jiří Pokorný (148,5 b., 5+5 m), 15. Daniela Ferkovičová (142,5 b., 4+4 m) a mimo soutěž dosáhl Radek Selcer 162,5 bodů 7 sp a 5 m.

Foto: Vyhlášení dorostenců na K 70 m s TD Jiřím Parmou zleva: 2. Lukasz Podžorski POL 1. Tomáš Vančura ROZ a 3. Filip Sakala FRE (autor: sed)

Jiri




Komentáře ke zprávě: