Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 21.02.2017 - 06:05:55
Proběhl 35. ročník Čokoládové ceny 2010
8.10.2010 - 12:00 - děti a dorostenci - Jiri


V sobotu 2. října 2010 se v lyžařském skokanském areálu ve Frenštátě p.R. „na Horečkách“ uskutečnil v rámci Letních RKZ žactva na třech můstcích již 35. ročník mezinárodních závodů mládeže – populární Čokoládová cena. Tradičně vysoká účast 109 závodníků z ČR a Polska v celkem osmi vypsaných kategoriích, z toho čtyři dívčí, kladla na pořadatele mimořádné nároky. Pěkné výkony ve všech kategoriích potěšily a zahřály v nádherném podzimu (+7 až +9 °C), za slunečného počasí pořadatele, účastníky i početné diváky.

V konkurenci 14 soupeřů obsadili mezi předžáky (*2003 a ml.) na můstku K= 9 m prvních pět míst závodníci LSK Lomnice n.P. v pořadí: 1. Radim Sudek (192 b., 8,5+8 m), 2. František Janota (174,5 b., 7,5+7,5 m), 3. Jan Šimek (171,5 b., 8+7 m), 4. Lukáš Láska (165,5 b., 7+7,5 m) a 5. Pavel Bernát (162 b., 7,5+8p m) před 6. Janem Pleštilem z SK Ještěd Liberec (153 b., 8p+8p m). Z beskydských skokanů pak obsadil Adam Jurajda z TJ Rožnov p.R. (147,5 b., 5,5+6,5 m) 8. místo před skokany TJ Frenštát p.R. 9. Petrem Vaverkou (136 b., 5+5 m), 11. Jiřím Pokorným (121,5 b., 5+7p m) a nejmladším účastníkem (*2007) 13. Lukášem Matušínským z TJ Sokol Kozlovice (64 b., 4+4 m), kterého pořadatelé odměnili zvláštní sladkou cenou. Mimo soutěž dosáhl Radek Selcer z TJ Frenštát p.R. 139,5 bodů za skoky 6,5 a 5 metrů.

Vítězství a čokoládový dort vybojovala Karolína Sadvarová z SK Ještěd Liberec (154 b., 6,5+7 m) před 2. Terezou Koldovskou z JKL Desná (142 b., 5,5+6 m), svou oddílovou kolegyní 3. Annou Černou (125 b., 5,5+6,5 m) a 4. Danielou Ferkovičovou z pořádající TJ Frenštát p.R. (117,5 b., 4,5+4,5 m).

Na stejném můstku K = 9 m se soutěžily i čtyři nejmladší žačky kategorie Žy 9+10 (*2001 a 2002). Vítězství a čokoládový dort vybojovala Štěpánka Ptáčková z SK Ještěd Liberec ziskem 207 bodů za dva nejdelší shodné skoky dlouhé 9 metrů před dvěma závodnicemi TJ Frenštát p.R. 2. Lucií Hoferovou (192 b., 8,5+8 m), 3. Klárou Kubečkovou (169 b., 7+7 m) a svou oddílovou kolegyní Sandrou Weinlichovou (148,5 b., 7,5+7,5p m).

Na větším můstku K 20 m zvítězil v kategorii nejmladších žáků Ž 9+10 (*2001 a 2002) v konkurenci 19 startujících jasný favorit Matěj Čejchan z LSK Lomnice n.P. ziskem 209,9 bodů za nejdelší shodné skoky 20 metrů v obou kolech, který si tím vybojoval čokoládový dort s téměř 30-tibodovým náskokem před 2. Ladislavem Horáčkem ze Ski Klubu Harrachov (180,5 b., 18,5+18,5 m) a 3. Lukášen Kohlbergerem z JKL Desná (172,8 b., 17,5+18 m).

Za 4. Jakubem Šikolou z SK Ještěd Liberec (172,7 b., 18+18 m) obsadil 5. místo Polák Patrik Watroba z PKS Olimpijcziku Golowice (167,9 b., 17+18 m), 6. Marcel . Matušínský z TJ Sokol Kozlovice (163 b., 17,5+17 m) a 7. další skokan SK Ještěd Liberec Mikuláš Sluka (162,7 b., 17+16,5 m). Za 8. Davidem Tabachem z TJ Sokol Kozlovice (157,1 b., 16,5+17,5 m) obsadili společně další dva Poláci z KS Wisla Ustronianka Szymon Jojko (156 b., 17,5+19,5p m) a Dawid Kuwek (156 b., 17+17,5 m) 9. místo před 11. Phillipem Kellermannem z TJ Frenštát p.R. (130,6 b., 13+16 m), 12. Kryštofem Pokorným z SK Ještěd Liberec (126 b., 17+15 m) a 13. Václavem Šmahlíkem z TJ Frenštát p.R. (122,1 b., 16p+15,5 m), jehož oddílový kolega Jakub Pokorný (105 b., 11,5+15,5p) obsadil 16. místo.

Závod kategorie žáků mladších Ž 11+12 (*1999 -2000) se uskutečnil rovněž na malém můstku K=20 m. Zvítězil v něm ziskem 227,8 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 21 a 22 metrů Ondřej Krpec z TJ Sokol Kozlovice s tříbodovým náskokem před 2. Davidem Zemkem z JKL Desná (225 b., 21+21 m) a 3. Robertem Szymeczkem z TJ TŽ Třinec (221,1 b., 20,5+21 m).

Čtvrté místo obsadil loňský vítěz této kategorie Přemysl Jaček z LSK Lomnice n.P. (218 b., 21+21 m) před polským skokanem 5. Kacperem Koniorem z LKS Klimczok Bystra (217,5 b., 20,5+21,5 m). Za šestým Jakubem Drbohlavem z SK . Ještěd Liberec (216,6 b., 20,5+21 m) se umístilo 5 Poláků v pořadí: 7. Bartosz Czyz z KS Wisla Ustronianka (209,6 b., 20,5+21 m), 8. Lukasz Stawowy z PKS Olimpijczyk Gilowice (206,4 b., 20+20 m), 9. Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra (203,3 b., 20,5+20 m), 10. Tomasz Pilch z KS Wisla Ustronianka (202,7 b., 20,5+20,5 m) a 11. Jaroslaw Krzak z PKS Olimpijczyk Gilowice (201,5 b., 19,5+20 m).

Za 12. Marcelem Vyvialem ze Sokola Kozlovice (198,7 b., 19+19,5 m) obsadil 13. místo nejlepší z pořádajícího TJ Frenštát p.R. Sebastian Kellermann. 193,3 b., 19+19 m). ). Za 15. Lukášem Kuběnou z TJ Rožnov p.R. (187,7 b,., 19+19,5 m) obsadili v konkurenci 24 startujících z dalších skokanů TJ Frenštát p.R. 17. místo Matyáš Vávra (180,1 b., 18,5+18 m), 19. Benedikt Holub (165,8 b., 18+17,5 m), 22. Vojtěch Matějka 154,6 b., 17,5+16,5 m) a 24. Patrik Julínek 112,7 b., 13+13 m).

Podobně se představily na malém můstku K=20 m i čtyři mladší žačky kategorie Žy 11+12 (*1999 a ml.). S 36-tibodovou převahou zvítězila superfavoritka Zdena Pešatová z JKL Desná ziskem 215,7 nejdelšími skoky v obou kolech 2 x 20,5 metrů před dvěma skokankami SK Ještěd Liberec 2. Simonou Weinlichovou (179,1 b., 18+18,5 m), 3. Štěpánkou Ptáčkovou (168,7 b., 16,5+17 m) a svou oddílovou kolegyní Janou Mrákotovou 157,5 b., 16+16 m).

V závodě starších žaček Žy 13+14 (*1997 a ml.) vybojovala čokoládový dort za vítězství na větším můstku K=45 m mezi 7 soupeřkami Michaela Rajnochová z pořádající TJ Frenštát p.R. ziskem 192,6 bodů za stylové skoky 40 a 39,5 metrů s doskokem s 5-bodovým náskokem před 2. Barborou Blažkovou z JKL Desná v J.h. (187,4 b., 40,5+40 m) a jejími oddílovými kolegyněmi 3. Zdenou Pešatovou (183,3 b., 39+39,5 m) a 4. Karolínou Indráčkovou (153,6 b., 33,5+36 m). Páté místo obsadila Veronika Ptáčková z SK Ještěd Liberec (101 b., 28+27 m) před 6. Lindou Ptáčníkovou z JKL Desná (86,8 b., 27,5+26 m) a 7. Veronikou Pánkovou ze Ski Klubu Harrachov (65,7 b., 23+21 m). Mimo soutěž dosáhla Kamila Kubenková z TJ Frenštát p.R. výkonu 63,2 bodů za skoky 23 a 21 metrů.

Na větším můstku K 45 m startovalo v kategorii starších žáků (*1997-1998) 28 skokanů. Čokoládový dort vybojoval jeden z favoritů, Viktor Polášek z SKL Nové Město n.M., ziskem 239,9 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 49,5 a 46 metrů se slušným náskokem 13,5 bodů před 2. Františkem Holíkem z LSK Lomnice n.P. (226,4 b., 46+44,5 m) a 3. Polákem Antoni Juroszekem z KS Wisla Ustronianka (221,1 b., 46+43,5 m). Těsně o pouhého 0,3 bodu se nevešel na stupně vítězů 4. Damián Lasota z TJ TŽ Třinec (220,8 b., 42+43,5 m). Jeho oddílový kolega Lukáš Kantor (216,8 b., 43,5+45 m) obsadil 5. místo před 6. Markem Štěpničkou z JKL Desná v J.h. (216 b., 44+43,5 m), 7. Dušanem Doleželem z TJ Sokol Kozlovice (209,3 b., 42+44 m), 8. Jakubem Dohnalem z LSK Lomnice n.P. (201,5 b., 44+41 m) společně s Polákem Dominikem Kastelikem z PKS Olimpijczyk Gilowice (201,5 b., 43+42 m), 10. Ondřejem Pažoutem ze Ski Klubu Harrachov (197,5 b., 41,5+41 m). 11. Filipem Černým z SK Ještěd Liberec ( 191,3 b., 40,5+40,5 m), 12. Davidem Zemkem z JKL Desná (187,2 b., 38,5+40,5 m), 13. Jakubem Juroszem z KS Wisla Ustronianka (185,5 b., 39+41 m), 14. Jakubem Machulou z TJ Frenštát p.R. (184,5 b., 39+41 m) a 15. Ondřejem Krpcem z TJ Sokol Kozlovice 182,4 b., 39+39 m).

Foto: Vítězný předžák Radim Sudek z LSK Lomnice n.P. na startu závodu na můstku K= 9 m (autor: sed)

Jiri




Komentáře ke zprávě: