Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 23.03.2017 - 03:11:08
Letní RKZ žactva v Novém Městě na Moravě
20.9.2010 - 12:39 - děti a dorostenci - Jiri


V sobotu 18. září uspořádal SKL Nové Město n.M. ve svém areálu skokanských můstků s umělou hmotou „Na Šibenici“ letní Republikové klasifikační závody žactva ve skoku na lyžích. Za příznivých téměř letních podmínek se na můstcích K 28 a K 53 m představilo v šesti kategoriích 60 žáků a žaček z devíti českých a moravských lyžařských oddílů.

V nejmladší kategorii žaček Žy 9+10 (roč. 2001 a 2002) se na menším můstku K=28 m představily jen dvě závodnice (obr.). Zvítězila zkušenější Štěpánka Ptáčková z SK Ještěd Liberec ziskem 136,2 bodů za skoky 20,5 a 20 metrů před Klárou Kubečkovou z TJ Frenštát p.R. (54,3 b., 13+12,5 m).

Ve stejné věkové kategorii Ž 9+10 se na stejném můstku představilo 8 chlapců z nichž s převahou 70 bodů zvítězil favorizovaný Matěj Čejchan z LSK Lomnice n.P. ziskem 219,6 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 26 a 29 metrů. Druhé místo obsadil Marcel Matušínský ze Sokola Kozlovice (149,4 b., 22+22,5 m) před 3. Lukášem Kohlbergerem z JKL Desná v J.h. (143,8 b., 23+20 m) a dvěma skokany SK Ještěd Liberec 4. Jakubem Šikolou (138,3 b., 22+21 m) a 5. Mikulášem Slukou (128,8 b., 20,5+20 m). David Tabach ze Sokola Kozlovice (111,2 b., 21,5p+20 m) obsadil 6. místo před 7. Philipem Kellermannem z TJ Frenštát p.R. (87,8 b., 16+17 m) a svým oddílovým kolegou Davidem Březným (18 b., 13p+13p m).

V kategorii žaček mladších startovala jen jediná závodnice, Zdena Pešatová z JKL Desná v J.h., která získala 190,8 bodů za skoky 25,5 a 25 metrů.

I mladší žáci Ž 11+12 (roč. 1999 a 2000) startovali na můstku K 28 m. V konkurenci 15 startujících zvítězil Ondřej Krpec ze Sokola Kozlovice ziskem 232,2 bodů nejdelšími skoky v obou kolech 29 a 30 metrů s desetibodovým náskokem před 2. Davidem Zemkem z JKL Desná v J.h. (222,3 b., 27,5+28 m) a 3. Stanislavem Dostálem ze Ski Klubu Harrachov (218,7 b., 28+28,5 m). Za čtvrtým Robertem Szymeczkem z TJ TŽ Třinec (217,3 b., 27,5+28 m) obsadil 5. místo Marcel Vyvial z TJ Sokol Kozlovice (214,3 b., 28+27,5 m) před 6. Přemyslem Jačkem z LSK Lomnice n.P. (212,5 b., 27+26,5 m) a 7. Jakubem Drbohlavem z SK Ještěd Liberec (194,7 b., 26,5+25 m). Osmé místo obsadil Sebastian Kellermann z TJ Frenštát p.R. (173,8 b., 24+24 m) před 9. Romanem Janikem z TJ TŽ Třinec (159,3 b., 23,5+22 m) a svým oddílovým kolegou Matyášem Vávrou (142,9 b., 23,5+21 m). Ze začínajících frenštátských skokanů obsadil 13. místo Benedikt Holub (128,3 b., 21+19,5 m) a 15. místo Vojtěch Matějka (111,8 b., 18+20 m).

Starší žačky Žy 13+14 (roč. 1997+1998) startovaly rovněž na můstku K 28 m. Ve vyrovnaném souboji zvítězila Barbora Blažková z JKL Desná v J.h. ziskem 211,6 bodů za skoky 28,5+26,5 metrů před 2. Michaelou Rajnochovou z TJ Frenštát p.R. (207,2 b., 26,5+27,5 m). S odstupem obsadila 3. místo Veronika Indráčková z JKL Desná (169,4 b., 23+24 m) před 4. Veronikou Ptáčkovou z SK Ještěd Liberec (153,3 b., 22+21 m), svou oddílovou kolegyní 5. Lindou Ptáčníkovou (134,7 b., 21,5+20 m) a 6. Veronikou Pánkovou ze Ski Klubu Harrachov (113,6 b., 18,5+19 m).

V nejstarší kategorii žáků Ž 13+14 (roč. 1997 a ml.) se na větším můstku s konstrukčním bodem K 53 m představilo 27 skokanů a skokanek. Nejtěsnějším rozdílem pouhého 0,1 bodu zvítězil Lukáš Daněk z LSK Lomnice n.P. ziskem 240,2 bodů za stylové skoky 57 a 53 metrů před domácím spolufavoritem Viktorem Poláškem z pořádajícího SKL Nové Město n.M. (240,1 b., 56,5+54 m) a s více než dvacetibodovým odstupem před svým oddílovým kolegou Františkem Holíkem (217,8 b., 50+52 m). Daniel Holub z SK Ještěd Liberec (212,7 b., 52+50,5 m) obsadil 4. místo před 5. Markem Štěpničkou z JKL Desná v J.h. (211,3 b., 51+51 m) a 6. Ondřejem Pažoutem ze Ski Klubu Harrachov (204,4 b., 49+50 m). Sedmé místo obsadil Dušan Doležel ze Sokola Kozlovice (196,7 b., 48,5+49 m) před dvěma skokany TJ TŽ Třinec 8. Lukášem Kantorem (191,3 b., 46,5+48 m), 9. Damiánem Lasotou (188,6 b., 49,5+46 m) a svým oddílovým kolegou Ondřejem Krpcem (188,5 b., 47,5+48,5 m).

Jedenácté místo obsadil David Zemek z JKL Desná (177,9 b., 46,5+45 m) před 12. Filipem Černým z SK Ještěd Liberec (174 b., 44,5+46,5 m), 13. Jakubem Machulou z TJ Frenštát p.R. (159,3 b., 45+42 m) a 14. Marcelem Vyvialem ze Sokola Kozlovice (156,9 b., 44+42,5 m). Ze čtyř startujících děvčat obsadila mezi chlapci 15. místo Barbora Blažková z JKL Desná v J.h. (152,5 b., 44+42 m) před svou oddílovou kolegyní 16. Zdenou Pešatovou (147 b., 44+39,5 m), 18. Michaelou Rajnochovou z TJ Frenštát p.R. (141 b., 42,5p+48,5 m) a 23. Karolínou Indráčkovou z TJ Desná (130,2 b., 38+42 m).

Zdroj: SK Nové Město n.M. a vlastní
Foto: Vyhlášení mladších žáků (autor: Matušínský)

Jiri




Komentáře ke zprávě: