Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 19.02.2017 - 17:39:54
Letní RKZ žactva v Harrachově Albion Cup
18.9.2010 - 00:15 - děti a dorostenci - Jiri


V sobotu 11. září 2010 uspořádal lyžařský oddíl Ski Klub Harrachov ve svém skokanském areálu můstků s umělou hmotou „Na Kamlu“, Letní Republikové klasifikační závody žactva všech kategorií ve skoku na lyžích pod názvem ALBION CUP 2010.

V nejmladší společné kategorii Předžáků a Předžaček (roč. 2003 a 2004) startovalo na nejmenším můstku K=10 m 15 závodníků, z toho dva starší začátečníci mimo soutěž. Zvítězil Radim Sudek z LSK Lomnice n.P. ziskem 203 bodů za dva shodné skoky dlouhé 10 metrů před 2. Karolínou Sadvarovou z SK Ještěd Liberec (191,5 b., 9+10 m) a svými oddílovými kolegy 3. Františkem Janatou (183 b., 10+11p m), 4. Pavlem Bernátem (181 b., 8+9,5 m) a 5. Lukášem Láskou (173 b., 8+8 m). Šesté místo obsadil David Pešta z JKL Desná v J.h. (168,5 b., 7+9 m) před svou oddílovou kolegyní Terezou Koldovskou (162,5 b., 7,5+7,5 m). Při svém premiérovém startu obsadil 12. místo Petr Vaverka z TJ Frenštát p.R. (142,0 b., 6+6 m).

V kategorii nejmladších žáků Ž 9+10 (roč.2001 a 2002) startovalo na můstku K=18 m 12 závodníků. S převahou 19 bodů zvítězil Matěj Čejchan z LSK Lomnice n.P. ziskem 217,7 bodů nejdelšími skoky v obou kolech 18 a 18,5 metrů před 2. Ladislavem Horáčkem ze Ski Klubu Harrachov (188,7 b., 17+17 m), 3. Marcelem Matušínským z TJ Sokol Kozlovice (186,6 b., 16,5+16 m), 4. Lukášem Kohlbergerem z JKL Desná v J.h. (182,4 b., 16+16 m) a třemi skokany SK Ještěd Liberec 5. Jakubem Šikolou (159,7 b., 14+15 m), 6. Mikulášem Slukou (155,8 b., 14+14 m) a Kryštofem Pokorným (154,7 b., 14+15 m).

Za 8. Petrem Šablaturou zs Ski Klubu Harrachov (151,6 b., 14+13,5 m) se umístili skokani TJ Frenštát p.R. 9. Philip Kellermann (115,5 b., 11+11 m) a 10. Václav Šmahlík (114,4 b., 11+11 m) před 11. Davidem Tabachem z TJ Sokol Kozlovice (105,7 b., 11,5+12,5p m).

V kategorii mladších žáků Ž 11+12 (roč. 1999 a 2000) zvítězil na můstku K=26 m Stanislav Dostál ze SKI Klubu Harrachov ziskem 213,5 dvěma shodnými najdelšími skoky na konstrukční bod můstku 26 metrů těsně o 1,4 bodu před Davidem Zemkem s JKL Desná (212,1 b., 25,5+25,5 m) a Matějem Čejchanem z LSK Lomnice n.P. (196,5 b., 24,5+25 m). Čtvrté místo obsadil Jakub Drbohlav z SK Ještěd Liberec (193,8 b., 24,5+24,5 m) před 5. Přemyslem Jačkem z LSK Lomnice n.P. (191,6 b., 24,5+24 m) a třemi skokany TJ Sokol Kozlovice 6. Ondřejem Krpcem (188,8 b., 26,0p+25,5 m). 7. Marcelem Vyvialem (180,0 b., 23+24 m) a 8. Marcelem Matušínským (154,7 b., 21,5+21 m). Ze závodníků TJ Frenštát p.R. obsadil 9. místo Sebastian Kellermann (152,1 b., 21,5+19,5 m), 12. Matyáš Vávra (126,5 b., 18,5+18,5 m), 14. Vojtěch Matějka 51,4 b., 15,5+15 m) a 15. Benedikt Holub (91,2 b., 14+16 m).

V kategorii starších žáků Ž 13+14 (roč. 1997 a 1998) zvítězil na můstku K=26 m Marek Štěpnička z JKL Desná v Jiz.h. ziskem 238 bodů za nejdelší skoky dne 28 a 28,5 metrů poměrně těsně před 2. Františkem Holíkem z LSK Lomnice n.P. (237 b., 26,5+28 m) a 3. Ondřejem Pažoutem ze Ski Klubu Harrachov (225,6 b., 26,5+27 m).

Za 4. Jakubem Dohnalem z LSK Lomnice n.P. (222,5 b., 26+26 m) obsadil v konkurenci 17 startujících 5. místo Daniel Holub z SK Ještěd Liberec (218,2 b., 26+26,5 m) před 6. Janem Vytrvalem ze Ski Klubu Harrachov (216,4 b., 26,5+26,5 m), 7. Dušanem Doleželem z TJ Sokol Kozlovice (203,5 b., 24+25,5 m), 8. Jakubem Čejchanem z LSK Lomnice n.P. (194,6 b., 24,5+24 m), 9. Filipem Černým z SK Ještěd Liberec (192,9 b., 23,5+24,5 m) a 10. Jakubem Machulou z TJ Frenštát p.R. (191,9 b., 24+24 m).

Mezi třemi Nejmladšími žačkami (roč. 2001 a 2002) zvítězila na můstku K=10 m Štěpánka Ptáčková z SK Ještěd Liberec ziskem 218,5 bodů nejdelšími skoky v obou kolech 10,5 a 11 metrů s velikým náskokem před pádem postiženou oddílovou kolegyní Sandrou Weinlichovou (164,5 b., 9p+9 m) a novickou Klárou Kubečkovou z TJ Frenštát p.R. (142,5 b., 6+6 m). Dobrým během si Klára Kubečková (viz. obr.) vybojovala 2. místo v severské kombinaci.

Mezi třemi Mladšími žačkami Žy 11+12 (roč. 1999 a 2000) zvítězila na můstku K=18 m Zdena Pešatová z JKL Desná v Jiz.h. ziskem 215 bodů dvěma shodnými nejdelšími skoky v obou kolech 18 metrů s velikým náskokem před svou oddílovou kolegyní Janou Mrákotovou (178,3 b., 15+15,5 m) a Simonou Weinlichovou z SK Ještěd Liberec (174,5 b., 15,5+15,5 m).

Mezi 10 staršími žačkami Žy 13+14 (roč. 1997 a 1997) zvítězila na větším můstku K=26 m Barbora Blažková z JKL Desná v Jiz.h. ziskem 199,2 bodů nejdelšími skoky v obou kolech 25,5 a 24,5 metrů se 4,3 bodovým náskokem před svými oddílovými kolegyněmi Zdenou Pešatovou (194,9 b., 24+24 m) a s téměř 30-tibodovým náskokem před Karolínou Indráčkovou (170,6 b., 22+21,5 m). Pád ve 2. soutěžním kole odsunul na 5. místo jednu z favoritek závodu Michaelu Rajnochovou z TJ Frenštát p.R. (162 b., 23+24p m). Ta ale při započítávání 1. kola ze skoku vybojovala dobrým během 2. místo v severské kombinaci.

Foto: Kozlovičtí skokani Matušínský a Tabach (autor: sed)

Jiri




Komentáře ke zprávě: