Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 19.01.2017 - 07:30:31
Malá cena Lomnice na Popelkou 2010
1.9.2010 - 16:05 - děti a dorostenci - Jiri


Tradiční žákovské závody, letos již 31. ročník Malé ceny města Lomnice nad Popelkou se uskutečnily opět jako dvoudenní s mezinárodní účastí Slovinska a Rakouska na můstcích K 27 a K 43 v lyžařském areálu “ V Popelkách” ve dnech 20. a 21. srpna 2010.

V sobotních večerních závodech při umělém osvětlení na můstku K 43 m se představilo v kategorii mladšího žactva (roč. 1999 a ml.) 11 dvoučlenných družstev. Překvapením bylo vítězství smíšeného družstva JKL Desná v sestavě Zdena Pešatová a David Zemek (387,5 b.) před favorizovanou domácí dvojicí LSK Lomnice n.P. s Matějem Čejchanem a Přemyslem Jačkem (374,3 b.) a smíšenou slovinskou dvojicí SSK BTC Ljubno s Tanjou Fricejl a Jurijem Jurjevecem (364,9 b.). Za dalším smíšeným slovinským družstvem SSK ILIRIJA Ljubljana s Anitou Seredinek a Markem Ivanovem (348,6 b.) obsadili 5. místo skokani TJ TŽ Třinec Roman Janik a Robert Szymeczek (340,8 b.) před 6. družstvem TJ Sokol Kozlovice Marcel Matušínský s Marcelem Vyvialem (313,8 b.), 7. rakouským družstvem UVB Hinzenbach s Leo Sturnlechnerem a Andreasem Buchroiterem (260,8 b.). Za 8. smíšeným družstvem SK Ještědu Liberec se Štěpánkou Ptáčkovou a Jakubem Drbohlavem (226,9 b.) a dalším rakouským družstvem UVB Hinzenbach (208,3 b.) obsadili 10. místo mladší žáci TJ Frenštát p.R. Sebastian Kelllerman a Matyáš Vávra (175,1 b.).

V kategorii dvoučlenných družstev starších žáků (roč. 1997 a ml.) na stejném můstku K 43 m zvítězili o fous domácí favorité z LSK Lomnice n.P. František Holík a Lukáš Daněk se 482,9 body s náskokem pouhých 0,3 bodu před slovinským družstvem SSK ILIRIJA Ljubljana a Matijou Štembergerem a Tilenem Bartolem (482,6 b.) s odstupem na družstvo TJ TŽ Třinec s Damiánem Lasotou a Lukášem Kantorem (443,3 b.).

Čtvrté místo patřilo dvojici SK Ještěd Liberec Filipu Černému s Danielem Holubem (415,0 b.) před 5. Ski Klubem Harrachov s Janem Vytrvalem a Ondřejem Pažoutem (410,5 b.) a dalšími 6. Slovinci SSK ILIRIJA Ljubljana Benjaminem Podobnikem a Tine Bogatajem (402,0 b.). Sedmé skončilo v konkurenci 16 startující dvojic další družstvo LSK Lomnice n.P. Jakub Čejchan a Jakubem Dohnalem (400,7 b.) před 8. JKL Desnou ve složení Marek Štěpnička a Jakub Zemek (391,5 b.), 9. Sokolem Kozlovice s Ondřejem Krpcem a Dušanem Doleželem (389,5 b.) a 10. smíšeným družstvem TJ Frenštát p.R. s Michaelou Rajnochovou a Jakubem Machulou s 375,2 body.

V nedělním dopoledním závodě jednotlivců na můstku K 27 m zvítězil mezi nejmladšími žáky (roč. 2001 a 2002) suverénně domácí skokan Matěj Čejchan z pořádající LSK Lomnice n.p. ziskem 213,8 bodů za nejdelší skoky 26,5 a 27 metrů s 38-bodovým náskokem před 2. Slovincem Damjanem Suzičem z SSK ILIRIJA Ljubljana (175,8 b.), 3. Marcelem Matušínským ze Sokola Kozlovice (168,0 b.) 4. Rakušanem Lukasem Wakolbingerem z UVB Hinzenbach (159,6 b.), 5. Ladislavem Horáčkem ze Ski Klubu a dalším Rakušanem 6. Michaelem Hoferem (154,9 b.).

Těsně na 7. místě se umístila nejlepší ze startujících děvčat Lucie Höfereová z TJ Frenštát p.R. (154,5 b.) před Slovincem 8. Marselem Lichtenegerem z SSK BTC Ljubno (154 b.), 9. Lukášem Kohlbergerem z JKL Desná (142,3 b.) a 10. Štěpánkou Ptáčkovou z SK Ještěd Liberec (140,9 b.). Z moravských závodníků obsadil 13. místo David Tabach ze Sokola Kozlovice (121,2 b.) před Philipem Kellermannem z TJ Frenštát p.R. (113,5 b.) a svým oddílovým kolegou Kryštofem Blaníkem (111,6 b.). Mimo soutěž startovali v této kategorii frenštátští novicové Benedikt Holub (119,1 b.) a Vojtěch Matějka (92,4 b.).

Mladší žáci (roč. 1999 a 2000) se utkali na větším můstku K 43. Nejdelšími skoky v obou kolech 43 a 41,5 metrů zvítězil ziskem 216,7 bodů David Zemek z JKL Desná v Jiz.h. před 2. Robertem Szymeczkem z TJ TŽ Třinec (207,3 b., 42,5+40 m) a 3. Ondřejem Krpcem ze Sikola Kozlovice (204 b., 40+41 m). Slovinka Anita Seretinek z SSK ILIRIJA Ljubljana (181,5 b.) obsadila 4. místo před Zdenou Pešatovou z JKL Desná (178,9 b.) a svým krajanem Jurijem Jurjevecem z SSK BTC Ljubno (178 b.).

Stanislav Dostál ze Ski Klubu Hrrachov (177,9 b.) obsadil 7. místo před domácími borci LSK Lomnice n.P. 8. Matějem Čejchanem (177,1 b.), 9. Přemyslem Jačkem (175,6 b.) a 10. Marcelem Vyvialem z TJ Sokol Kozlovice (173,6 b.) Za 17. Rakušanem Leo Sturmlechnerem z UVB Hinzenbach (140,8 b.) obsadil 18. místo Roman Janik z TJ TŽ Třinec (136,5 b.) před 19. Marcelem Matušínským z TJ Sokol Kozlovice (132,4 b.) a 20. Sebastianem Kellermannem z TJ Frenštát p.R. (130,3 b.). 28. byla Jana Mrákotová z JKL Desná (92,2 b.) před 27. Slovincem Jakou Bradeškem z Ljubljany (91,2 b.), 28. Matyášem Vávrou z TJ Frenštát p.R. (89,7 b.) a Simonou Weinlichovou z SK Ještěd Liberec (82,4 b.).

Na stejném můstku K 43 m dominovali v kategorii starších žáků (roč. 1997 a1998) slovinští závodníci SSK ILIRIJA Ljubljana. V těsném sledu zvítězil Tine Bogataj ziskem 244,6 bodů nejdelšími skoky v obou kolech 46,5 a 47,5 metrů o 0,8 bodu před 2. Tilenem Bartolem (243,8 b., 45,5+47 m) a o 2,5 bodu před domácím skokanem 3. Jakubem Dohnalem z LSK Lomnice n.P. (242,1 b., 44,5+44,5 m). Marek Štěpnička z JKL Desná v J.h. (239,2 b., 44+45,5 m) byl 4. před vedoucím závodníkem po 1. kole 5. Viktorem Poláškem z SKL Nové Město n.M. (239,0 b., 46,5+44,5 m) a favorizovaným 6. Lukášem Daňkem z pořádajícího LSK Lomnice n.P. (238,0 b., 44+44,5 m).

Za 7. Slovincem Matijou Štembergerem (232,7 b.) obsadil 8. místo další domácí favorit 8. František Holík z LSK Lomnice n.P. (227,9 b.) před 9. Danielem Holubem z SK Ještěd Liberec (223,1 b.) a dvěma skokany TJ TŽ Třinec 10. Marcelem Kantorem (220,6 b.) a 11. Damiánem Lasotou (213,5 b.). Dušan Doležel ze Sokola Kozlovice (198,9 b.) obsadil 14. místo před děvčaty 15. Barborou Blažkovou z JKL Desná (184,6 b.) a 16. Michaelou Rajnochovou z TJ Frenštát p.R. (184,2 b.) jejíž oddílový kolega Jakub Machula (156,1 b.) obsadil 20. místo v konkurenci 29. startujících.

Foto: Vyhlášení dvoučlenných družstev starších žáků (autor: Stanislav Lasota)

Jiri




Komentáře ke zprávě: