Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 27.04.2017 - 05:19:34
Třetí závod XXII. Beskydského turné
22.6.2010 - 02:33 - děti a dorostenci - Jiri


Třetí závod letošní letní skokanské sezóny na Moravě uspořádal lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec v sobotu 19. června 2010 na čerstvě rekonstruovaných můstcích K = 25 a K = 40 m s novou finskou umělou hmotou ve svém lyžařském areálu v Nýdku v rámci XXII. ročníku Beskydského turné žáků ve skoku na lyžích.

Pod zataženou oblohou, kterou v závěru prosvítilo sluníčko, startovalo 57 mladých skokanů a skokanek z České republiky a Polska. Ceny a poháry nejlepším závodníkům předali na vyhlášení Technický delegát Svaz lyžařů ČR pan Stanislav Lasota st. a ředitel závodu Rudolf Kaszper.


Foto: Vyhlášení kategorie starších žáků 2. Daniel Holub 1. Damián Lasota a 3. Marek Štěpnička

V kategorii starších žáků Ž 13+14 (roč. 1997 a 1998) si v konkurenci 15 startujících zopakoval na domácí půdě v Nýdku svá předchozí vítězství z Rožnova p.R. a Kozlovic Damián Lasota z TJ TŽ Třinec na větším můstku K = 40 m ziskem 235,9 bodů za dva stylové skoky za konstrukční bod můstku dlouhé 41,5 a 40,5 metrů s pětibodovým náskokem před 2. Danielem Holubem z SK Ještěd Liberec (230,8 b., 40,5+41 m) a o 15 bodů před 3. Markem Štěpničkou z JKL Desná v Jiz.h. (220,1 b., 38,5+39,5 m).

Čtvrté místo vybojoval Ondřej Pažout ze Ski Klubu Harrachov (215,5 b., 38,5+39 m) před 5. Dušanem Doleželem z TJ Sokol Kozlovice (203,9 b. , 36,5+37,5 m), 6. Polákem Antoninem Juroszekem z KS Wisła Ustronianka (199,7 b., 36,5+37 m). Další místa obsadili dva domácí skokani TJ TŽ Třinec - 7. Lukáš Kantor (197,7 b., 36+37,5 m) a 8. Robert Szymeczek (187,6 b., 35+35,5 m) před Filipem Černým z SK Ještěd Liberec (177,8 b., 35,5+36 m) a dvěma skokany Ski Klubu Harrachov 10. Janem Vytrvalem (175,8 b., 36+35,5 m) a 11. Františkem Slavíkem (154 b., 30,5+32 m).


Foto: Vyhlášení kat. starších žaček 2. Karolína Indráčková 1. Barbora Blažková 3. Zdena Pešatová

V samostatném závodě starších žaček Žy 13+14 (roč. 1998 a ml.) zvítězila na můstku K = 40 m v konkurenci pěti závodnic i přes pád ve 2. kole Barbora Blažková z JKL Desná těsně ziskem 169,5 bodů za skoky 35,5 a 34,5p metrů před třemi svými oddílovými kolegyněmi 2. Karolínou Indráčkovou (168,7 b., 34+32 m), 3. Zdenou Pešatovou (148,2 b., 30+31 m) 4. Lindou Ptáčníkovou (60,8 b., 20+19 m). Páté místo obsadila Veronika Pánková ze Ski Klubu Harrachov (42,6 b., 16,5+16,5 m).


Foto: Vyhlášení BT kategorie mladších žáků 2. David Zemek 1. Robert Szymeczek 3. Paweł Wąsek

V kategorii mladších žáků Ž 11+12 (roč. 1999 a 2000) zopakoval své páteční vítězství z Kozlovic na domácím můstku K = 24 m favorizovaný Robert Szymeczek z TJ TŽ Třinec ziskem 215,5 bodů za skoky 25 a 22,5 metrů těsně, jen o 1,6 bodů, před 2. Davidem Zemkem z JKL Desná v Jiz.h. (213,9 b., 24,5+23,5 m) a 3. Polákem Pawełem Wąsekem z LKS Olimpia Goleszów (204,9 b., 23+22,5 m).

Čtvrté místo obsadil Ondřej Krpec z TJ Sokol Kozlovice (201,8 b., 23+23 m) před dvěma Poláky – 5. Kacperem Koniorem z ŁKS Klimczok Bystra (198 b., 22,5+22,5 m) a 6. Bartoszem Czyżem z KS Wisła Ustronianka (196 b., 22,5+22,5 m). Sedmé místo obsadil Stanislav Dostál ze Ski Klubu Harrachov (189,6 b., 22+22,5 m) před 8. Jakubem Drbohlavem z SK Ještěd Liberec (183,2 b., 23+21 m), dvěma polskými skokany z PKS Olimpiczyku Gilowice – 9. Jaroslawem Krzakem (176 b., 21,5+21 m), 10. Lukaszem Stawowym (172,2 b., 22+19,5 m) a jejich krajanem 11. Tomaszem Pilchem z KS Wisla Ustronianka (166,2 b., 20+21,5 m). 12. místo obsadil Marcel Vyvial z TJ Sokol Kozlovice před 13. Łukaszem Dyrcem z Olympijczyku Gilowice (149,4 b., 19+19 m), 14. Sebastianem Kellermannem z TJ Frenštát p.R. (140,3 b., 17,5+18,5 m) a jeho oddílovým kolegou 22. Matyášem Vávrou (88,4 b., 14,5+13,5 m).


Foto: Vyhlášení kat. mladších žaček 2. Jana Mrákotová 1. Zdena Pešatová 3. Simona Weinlichová

V samostatném závodě tří mladších děvčat Źy 11+12 (roč. 1999 a 2000) zvítězila na můstku K = 25 m Zdena Pešatová z JKL Desná ziskem 186,1 bodů za skoky 22,5 a 22 metrů s obrovským náskokem 77 bodů před svou oddílovou kolegyní Janou Mrákotovou (109,2 b., 16+15,5 m) a Simonou Weinlichovou z SK Ještěd Liberec (79,8 b., 14+17p m).


Foto: Vyhlášení .nejmladších žáků 2. Lukáš Kohlberger 1. Ladislav Horáček 3. Marcel Matušínský

V kategorii nejmladších žáků Ž 9+10 (roč. 2001 a 2002) na můstku K = 25 m obhájil své páteční vítězství z Kozlovic Ladislav Horáček ze Ski Klubu Harrachov ziskem146,6 bodů za dva shodné skoky dlouhé 18,5 metrů před Lukášem Kohlbergerem z JKL Desná (143 b., 18,5+19 m) a Marcelem Matušínským z TJ Sokol Kozlovice (135,9 b., 17,5+18 m).

Čtvrté místo obsadil Polák Szymon Jojko z KS Wisla Ustronianka (135 b., 18,5+19 m) před 5. Jakubem Šikolou z SK Ještěd Liberec (125,2 b., 17,5+16,5 m), 6. Patrykem Wątrobou z PKS Olimpijczyk Gilowice (123,5 b., 18+17 m), 7. Mikulášem Slukou z SK Ještěd Liberec (111,3 b., 17,5+18,5 m), 8. Kryštofem Blaníkem z TJ Sokol Kozlovice (93,6 b., 15+14,5 m), 9. Filipem Kellermannem z TJ Frenštát p.R. a 10. Davidem Tabachem z TJ Sokol Kozlovice (38,2 b., 10+9 m).

Úvodní foto: Vítězka Žy 13+14 Barbora Blažková JKL Desná a Vítěz Ž 13+14 Damián Lasota TJ TŽ Třinec
Autor fotografií: Ing. Jiří Sedláček

Jiri




Komentáře ke zprávě: