Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 27.03.2017 - 22:20:58
Druhý závod XXII. Beskydského turné
20.6.2010 - 13:20 - děti a dorostenci - Jiri


Druhý závod letošní letní skokanské sezóny na Moravě uspořádal lyžařský oddíl TJ Sokol Kozlovice v pátek 18. června 2010 na můstcích K = 9 m a K = 18 m s umělou hmotou ve svém lyžařském areálu v Kozlovicích „na Táboře“ jako 2. závod XXII. ročníku Beskydského turné žactva ve skoku na lyžích.

Za podmračeného počasí startovalo 71 mladých skokanek a skokanů z České republiky a Polska. Rekordnímu zájmu 595 diváků pořadatelé zajistili kromě tradičně kvalitního občerstvení i roztleskávačky a baletky ZUŠ. Diplomy a poháry za druhý závod Beskydského turné 2010 předali na slavnostním vyhlášení nejlepším 6 závodníkům v každé kategorii starosta Kozlovic Ing. Miroslav Tofel spolu s olympijským vítězem Jiřím Raškou.

V hlavní kategorii starších žáků Ž 13+14 (roč. 1997 a 1998) si na větším můstku K = 18 m zopakoval v konkurenci 17 startujících své čtvrteční vítězství ze zahajovacího závodu BT v Rožnově p.R. Damián Lasota z TJ TŽ Třinec ziskem 251,1 bodů dvěma nejdelšími stylovými 20-ti metrovými skoky s pětibodovým náskokem před Markem Štěpničkou z JKL Desná (246,1 b., 20+20 m) a svým oddílovým kolegou Lukášem Kantorem (240,3 b., 19+19 m).



Čtvrté místo obsadil Daniel Holub z SK Ještěd Liberec (238,2 b., 19,5+19,5 m) před 5. Janem Vytrvalem ze Ski Klubu Harrachov (236,1 b., 18,5+19 m) před svým oddílovým kolegou 6. Ondřejem Pažoutem (226,9 b., 19+18 m) a dvěma Poláky 7. Antoninem Juroszekem z KS Wisla Ustronianka (222,7 b., 17,5+19 m) a 8. Mateuszem Dyrczem z PKS Olimpijczyk Golowice (221,5 b., 18+18 m). Deváté místo obsadil Jakub Machula z TJ Frenštát p.R. (210,6 b., 18,5+16,5 m) před pádem postiženým 10. Dušanem Doleželem z pořádající TJ Sokol Kozlovice ( 205,7 b., 18,5p+18 m), dvěma skokany SK Ještěd Liberec 11. Filipem Černým (205,5 b., 19p+19,5p m) a Janem Hernychem (198,7 b., 16,5+17,5 m) a dvěma skokany Ski Klubu Harrachov 13. Františkem Slavíkem (190,1 b., 17,5p+17,5 m) a Martinem Vetro (187,6 b., 17+18 m).

Mezi mladšími žáky kategorie Ž 11+12 (roč. 1999 a 2000) zvítězil na stejném můstku K = 18 m mezi 25 startujícími Robert Szymeczek z TJ TŽ Třinec ziskem 229,7 bodů za skoky 18,5 a 18 metrů těsně před čtvrtečním vítězem z Rožnova p.R. 2. Davidem Zemkem z JKL Desná v Jiz.h. (228,9 b., 18,5+18,5 m) a třemi Poláky 3. Pawełem Wąsekem z LSK Olimpia Goleszów (227,2 b., 18,5+18 m), 4. Kacperem Koniorem z ŁKS Klimczok Bystra (223,2 b., 18,5+18 m) a 5. Bartoszem Czyżem z KS Wisła Ustronianka (218 b., 18+18 m).

Šesté místo obsadil Ondřej Krpec z pořádající TJ Sokol Kozlovice (216,4 b., 18,5p+19 m) před 7. Polákem Lukaszem Stawowym z PKS Olympijczik Gilowice (213,8 b., 17,5+18 m), 8. Stanislavem Dostálem ze Ski Klubu Harrachov (211,7 b., 18,5+18 m), 9. Jaroslawem Krzakem z Gilowic (207,4 b., 17,5+17 m), 10. Marcelem Vyvialem z pořádající TJ Sokol Kozlovice (201,5 b., 16,5+17 m) a 11. Jakubem Drbohlavem z SK Ještěd Liberec (196 b., 18,5+17,5 m). Za čtyřmi Poláky: 12. Lukaszem Dyrcem (194,8 b., 16+17 m), 13. Piotrem Kudziou (194,6 b., 16+16,5 m), 14. Dawidem Czerneckim (192,3 b., 16,5+16,5 m) a 15. Tomaszem Pilchem (187,7 b., 16,5+17,5 m) obsadil 16. místo Sebastian Kellermann z TJ Frenštát p.R. (186,4 b., 16+16 m) a 24. místo jeho oddílový kolega Matyáš Vávra (158,6 b., 13,5+14 m).



V samostatné závodě starších žaček Žy 13+14 (roč. 1997 a ml.) zvítězila v konkurenci 7 závodnic na můstku K = 18 m Barbora Blažková z JKL Desná ziskem 227,4 bodů za dva shodné skoky 18,5 metrů před svými oddílovými kolegyněmi 2. Zdenou Pešatovou (217 b., 18+18 m) a Karolínou Indráčkovou (214,3 b., 17,5+18 m). Čtvrté místo obsadila Polka Monika Luberová z PKS Olimpijczyk Gilowice (166,4 b., 16p+16 m) před Veronikou Pánkovou ze Ski Klubu Harrachov (163,8 b., 14+14 m) těsně před dvěma skokankami JKL Desná v J.h. Janou Mrákotovou (162,3 b., 13,5+14,5 m) a Lindou Ptáčníkovou (162,1 b., 14+13,5 m).

V samostatné kategorii mladších žaček Žy 11-12 (roč. 1999 a ml.) na můstku K = 9 m (obr.) zvítězila Zdena Pešatová z JKL Desná ziskem 224,5 bodů za nejdelší skoky 10,5 a 11 metrů před svou oddílovou kolegyní Janou Mrákotovou (205,5 b., 9,5+9,5 m) a Simonou Weinlichovou z SK Ještěd Liberec (186 b., 9,5+8 m).

V  kategorii nejmladších žáků Ž 9+10 (roč. 2001 a ml.) zvítězil na menším můstku K = 9 m v konkurenci 14 startujících Ladislav Horáček ze Ski Klubu Harrachov ziskem 240 bodů dvěma stylovějšími skoky 10,5 a 11 metrů před 2. Lukášem Kohlbergerem z JKL Desná (235 b., 11+10,5 m) a domácím favoritem 3. Marcelem Matušínským z pořádajícího TJ Sokol Kozlovice (232,5 b., 10+10,5 m). Čtvrté místo obsadil Polák Patryk Watróbka z PKS Olimpijczyk Gilowice (224 b., 10+10 m) před dalším domácím skokanem 5. Kryštofem Blaníkem (221,5 b., 10+9,5 m), 6. Jakubem Šikolou z SK Ještěd Liberec (214 b., 9+9,5 m), 7. Davidem Tabachem z TJ Sokol Kozlovice (209,5 b., 9+9,5 m), 8. Polákem Szymonem Jojko (196 b., 10+9 m), 9. Mikulášem Slukou z SK Ještěd Liberec (195,5 b., 8+9 m) a 10. Sebastianem Kellermannem z TJ Frenštát p.R. (194 b., 9+8 m).



V samostatné závodě nejmladších žaček 9+10 (roč. 2001 a ml.) na můstku K = 9 m (obr.) zvítězila Lucie Hofferová z TJ Dukla Frenštát p.R. ziskem 199 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 8,5 a 9 metrů před předžačkami 2. Karolínou Sadvarovou z SK Ještěd Liberec (185 b., 8+8,5 m), její oddílovou kolegyní 3. Annou Černou (132,5 b,. 4,5+6 m) a 4. Terezou Koldovskou z JKL Desná (130 b., 5+5,5 m).

Úvodní foto: Vítěz prvních dvou závodů 22. Beskydského turné Damián Lasota z TJ TŽ Třinec (autor: sed)

Jiri




Komentáře ke zprávě: