Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.07.2017 - 06:42:27
Zahajovací závod XXII. Beskydského turné
19.6.2010 - 14:43 - děti a dorostenci - Jiri


První letošní závody letní skokanské sezóny na Moravě uspořádal v rámci XXII. ročníku Beskydského turné žáků ve skoku na lyžích oddíl klasického lyžování TJ Rožnov p.R. ve čtvrtek 17. června 2010 na můstcích K = 8 m, K = 15 m a K = 35 m s umělou hmotou ve svém lyžařském areálu na Bučiskách. Za slunečného počasí startovalo v sedmi kategoriích 61 mladých skokanek a skokanů z České republiky a Polska. Poháry a ceny předali na vyhlášení nejlepším závodníkům předseda LO František Vavruša s ředitelem závodu Michalem Pustějovským.

Mezi staršími žáky ročníků 1997 a 1998 zvítězil můstku K = 35 m mezi 16 startujícími Damián Lasota z TJ TŽ Třinec ziskem 240,1 bodů nejdelšími stylovými skoky v obou kolech 36,5 a 37 metrů s šestibodovým náskokem před Ondřejem Pažoutem ze Ski Klubu Harrachov (234 b., 36+36,5 m) a Danielem Holubem z SK Ještěd Liberec (233,2 b., 36+36 m).

Čtvrté místo vybojoval Marek Štěpnička z JKL Desná v Jiz.h. (231,5 b., 35,5+37 m) před loňským vítězem této kategorie 5. Lukášem Kantorem z TJ TŽ Třinec (220,4 b., 35+34 m), 6. Janem Vytrvalem ze Ski Klubu Harrachov (217,4 b., 34+35 m). Sedmé místo obsadil nejlepší ze startujících Poláků Jakub Jurosz z KS Wisla Ustronianka (217,1 b., 34,5+34 m) před 8. Dušanem Doleželem ze Sokola Kozlovice (210,4 b., 34,5+32 m), 9. Filipem Černým z SK Ještěd Liberec (197,2 b., 34+33 m), 10. Polákem Mateuszem Dyrcem z PKS Olimpijczyk Gilowice (169,6 b., 29,5+29 m), 11. Františkem Slavíkem ze Ski Klubu Harrachov (166,9 b., 27+29,5 m) a 12. Jakubem Machulou z TJ Frenštát p.R. (163,2 b., 30+27 m).

V kategorii mladších žáků ročníků 1999 a 2000 zvítězil v konkurenci 17 startujících na stejném můstku K=35 m David Zemek z JKL Desná ziskem 216,6 bodů za skoky 34 a 34,5 metrů těsně jen o půl bodu před Robertem Szymeczkem z TJ TŽ Třinec (216,1 b., 34,5+34 m) a Polákem Pawełem Wasekem z LKS Olimpia Goleszow.

Čtvrté místo obsadil Stanislav Dostál ze Ski Klubu Harrachov (202,7 b., 32+35 m) před Ondřejem Krpcem z TJ Sokol Kozlovice (194,3 b., 31+32 m), 6. Piotrem Kudziou z ŁKS Klimczok Bystra (182,3 b., 31+32 m) a jeho oddílovým kolegou Kacperem Koniorem (176,6 b., 33,5+30 m). Za 8. Marcelem Vyvialem z TJ Sokol Kozlovice (173,9 b., 28,5+30,5 m) obsadil 9. místo Polák Lukasz Stawowy z PKS Olimpiczyk Gilowice (163,6 b., 28+30,5 m) před Jakubem Drbohlavem z SK Ještěd Liberec (143,8 b., 25+28 m). Jedenácté místo obsadil nevyrovnanými skoky Matyáš Vávra z TJ Frenštát p.R. (127,9 b., 31+20,5 m) těsně před svým oddílovým kolegou Sebastianem Kellermannem (125 b., 23,5+24 m).

V samostatné závodě starších děvčat ročníků 1997 a 1998 na můstku K = 35 m zvítězila v konkurenci 7 závodnic suverénně Barbora Blažková z JKL Desná ziskem 203,5 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 34 a 33,5 metrů před svými oddílovými kolegyněmi Karolínou Indráčkovou (177,5 b., 31+29,5 m) a 3. Zdenou Pešatovou (158,7 b., 29+28 m).

Za 4. Martinou Joitovou z SK Ještěd Liberec (75,3 b., 18+20 m) se umístily další dvě skokanky JKL Desná 5. Jana Mrákotová (67,8 b., 17+18,5 m) a 6. Linda Ptáčníková (65,8 b., 17+18,5 m) před 7. Veronikou Pánkovou ze Ski Klubu Harrachov (58,8 b., 15+18 m).

V  kategorii nejmladších žáků ročníků 2001 a ml. zvítězil na menším můstku K = 15 m v konkurenci 13 startujících výborným finišem Marcel Matušínský z TJ Sokol Kozlovice ziskem 201,5 bodů skoky 13 a 14,5 metrů o necelé tři body před 2. Lukášem Kohlbergerem z JKL Desná (198,8 b., 13,5+13,5 m) a smolařem dne Ladislavem Horáčkem ze Ski Klubu Harrachov (195,3 b., 14,5+15p m), kterého o prvenství připravil pád při nejdelším skoku ve 2. kole.

Čtvrté místo obsadil další svěřenec Pavla Fizka Kryštof Blaník ze Sokola Kozlovice (178,8 b., 11+13,5 m) před 5. Polákem Patrykem Watróbkou z PKS Olimpyjczyk Gilowice (172,9 b., 12,5+13 m) a dvěma skokany SK Ještěd Liberec Mikulášem Slukou (168,9 b., 12,5+11 m) a Jakubem Šikolou (147,5 b., 8,5+11,5 m). Osmé místo obsadil Filip Kellermann z TJ Frenštát p.R. (146,7 b., 9,5+11 m) před 9. Polákem Szymonem Olekem z ŁKS Klimczok Bystra (135,1 b., 9+10 m), 10. Davidem Tabachem z TJ Sokol Kozlovice (132,2 b., 10,5+7,5 m) a dvojicí skokanů pořádající TJ Rožnov p.R. 11. Martinem Procházkou (111,1 b., 8+8,5 m) a 12. Adamem Jurajdou (98,2 b., 6+7 m).

V samostatné závodě mladších děvčat ročníků 1999 a 2000 zvítězila na můstku K = 15 m Zdena Pešatová z JKL Desná ziskem 216,3 bodů za nejdelší skoky v obou kolech 15 a 14,5 metrů před svou oddílovou kolegyní 2. Janou Mrákotovou (181,5 b., 12+13 m) a 3. Simonou Weinlichovou z SK Ještěd Liberec (144,5 b., 8+12 m).

Jen dvě předžačky se objevily na můstku K = 15 m na startu kategorie nejmladších žaček 9 +10 ročníků 2001 a ml. Pěkné dva skoky 11,5 a 10 metrů předvedla Karolina Sadvarová z SK Ještěd Liberec která zvítězila ziskem 150,1 bodů před svou oddílovou kolegyní Annou Černou (94,5 b., 6+6,5 m).

Pro další tři předžačky, které si netroufly na můstek K = 15 m, připravili agilní pořadatelé z TJ Rožnov p.R. samostatný závod na nejmenším můstku „areálu na Bučiskách“ s konstrukčním bodem K = 8 m). Nejlepší z nich byla Tereza Koldovská z JKL Desná, která zvítězila ziskem 142,5 bodů za nejdelší skoky 4 a 4,5 metrů před dvěma nejmladšími šestiletými účastnicemi rožnovského klání (* 2005) ze Ski Klubu Harrachov Andreou Pánkovou (127 b., 2,5+3 m) a Šárkou Slavíkovou (105 b., 4+2,5p m).

Foto: Vitězové zahajovacího závodu 22. Beskydského turné žactva 2010 v Rožnově p.R. (Zleva: Damián Lasota TZT, David Zemek DES, Marcel Matušínský SKO, Barbora Blažková DES, Zdena Pešatová DES, Karolína Sadvarová JEL a Tereza Koldovská) - autor: sed

Jiri




Komentáře ke zprávě: